V Sedlici je v sobotu od 10.15 hodin na programu předposlední podzimní derby I. A třídy.

Sedlice vs. Strakonice B. Jedenáctý vs. desátý.

„Čekám fotbal plný nasazení a důrazu. Bude to na ostří nože, hodně vyhecované,“ řekl trenér strakonického béčka Karel Sládek. Stejného názoru je i sedlický kouč Vladimír Klíma st. „Spíš to bude boj,“ prohlásil.

Zápas začíná ve stejnou dobu, kdy hrají divizní Strakonice v Praze s Vltavínem. Pro hosty to znamená, že se budou muset obejít bez pendlů. Jak velký to bude handicap, nebo naopak pro Sedlici výhoda?

„Musíme to brát, jak to je a udělat vše pro to, abychom zápas zvládli. Jedeme do Sedlice uspět, to znamená neprohrát,“ uvedl Sládek. „I kdyby se hrálo odpoledne, tak by áčkaři nehráli.“

Jak se na to dívá Vladimír Klíma? „Uvidíme, jestli to bude výhoda. Vždycky je výhoda, když nehraje žádný pendl. Jeden dva to nezachrání, ale dokáží hodně pomoci,“ myslel si kormidelník.

Strakoničtí budou postrádat Hanzlíka, který je zraněný, otazník visí nad startem Broma. Sedličtí by měli být kompletní, i když u Kouby je šance, že bude k dispozici, padesát na padesát.

Týmy dělí v tabulce tři body, lépe jsou na tom Strakonice. „Ale myslel jsem si, že budou hrát výš. Překvapilo mě, kde jsou, spíš jsem čekal, že se budou pohybovat v horní polovině. Přesto je považuji za favorita. Vždy, když jsme s nimi hráli – ještě jako s Přešťovicemi – jsme prohráli,“ konstatoval Klíma.
Jako největší sílu soupeře vnímá ofenzivu. „Horňák u nás působil, vím, jak hraje, co dokáže. Kálal je to samé.“

Sedlice začala sezonu dobře, pak přišel propad. Zvedla se až v minulých dvou kolech, kdy vyhrála, dokonce na hřišti druhých Netolic. „Psychika hráčů se zvedla,“ potvrdil trenér Vladimír Klíma. S jakým výsledkem by byl spokojený? „My splníme, když získáme tři body.“

Lodivod strakonické rezervy Karel Sládek jako největší oporu Sedlických jmenuje Bělouška. „Je schopen rozhodovat zápasy. Svojí fotbalovostí dává hře smysl. Oporou je také gólman Kahovec.“