Nedělní zápas divizního 11. kola mezi Strakonicemi a Vejprnicemi se odehrál podle předem předpokládaného scénáře.

Tým od Otavy si připsal povinné tři body za vítězství 4:0 (2:0). Patřil mu celý zápas, řadu dalších příležitostí nevyužil. Hosté se prakticky k ničemu nedostali.

Kouč Jihočechů Pavel Koubek byl však spokojený pouze s výsledkem. „Od začátku mi u hráčů chyběla chuť hrát a běhat. Mysleli si, že vítězství přijde zadarmo. Po fotbalové stránce jsem nebyl spokojený,“ vysvětlil.

Domácí se proti poslednímu týmu tabulky v první půli trošku trápili. Branky vstřelili až chvíli před přestávkou – v 42. minutě Kaňák a v 44. minutě Benedikt. A bylo rozhodnuto. „Nabádal jsem kluky, že to nebude jednoduché. Říkal jsem jim, aby byli trpěliví. Trochu uklidnění přinesl první gól,“ vylíčil Koubek.

O půli v kabině i přes vedení 2:0 nepadala pochvalná slova. „Musel jsem trošku zvýšit hlas,“ dodal kormidelník.

S druhou půlí už byl spokojený více. „Ale pořád to bylo daleko od toho, co bych si představoval.“ Po hodině hry se prosadil Horejš, účet uzavřel v 79. minutě Karel Cibulka. „Skóre mohlo být i vyšší. Mrzí mě, že jsme nedokázali nabídnout lepší fotbal. Ale góly jsme dali krásné a pozitivní je, že jsme soupeře k ničemu nepustili,“ těšilo Koubka.

Slavia Vejprnice zatím byla nejslabším soupeřem Strakonic. „Má špatnou obranu. I s naší předvedenou hrou, která se mi nelíbila, jsme se tam dostávali často,“ uzavřel trenér.