Jako jasný favorit půjdou v neděli strakoničtí fotbalisté do souboje s posledním týmem tabulky Vejprnicemi. Utkání Na Křemelce začíná v 15.30 hodin.

Role favorita si je velmi dobře vědom i trenér Pavel Koubek. A přiznal drobné obavy. „Budeme hrát do plných, soupeř určitě bude hrát hodně defenzivně. Pro nás to znamená víc tvořit, což nám moc nejde. Spíš jsme uspěli s taktikou čekat na chybu a hrát na brejky,“ konstatoval kouč.

Věří ale, že se s tím mužstvo dokáže vyrovnat. „Nic jiného než výhru nebereme. Chceme doma vyhrát všechny tři zbylé podzimní zápasy,“ nastínil plány.

Strakonice a Vejprnice mají za uplynulé dvě sezony vyrovnanou bilanci. V předminulém ročníku Jihočeši venku vyhráli 2:1, ale v odvetě doma podlehli 0:1. V minulé sezoně vyhráli doma 3:2 a prohráli na západě Čech 0:1. „Vejprnice tady vždy zanechaly dobrý dojem,“ konstatoval strakonický kormidelník.

V letošním ročníku Vejprničtí získali pouhé tři body za výhru v 8. kole nad Benešovem. „Zřejmě letos nemají tak dobrý mančaft. Věřím, že naši hráči soupeře nepodcení a půjdou tvrdě za vítězstvím – s plným důrazem nasazením, což nám přinášelo body.“

Podle Koubka bude hodně záležet na tom, jak rychle se podaří jeho svěřencům vstřelit gól, který by přinesl uklidnění. Hosté by pak museli hru více otevřít. „To by mohla být voda na náš mlýn.“

Kromě Jana Koubka, který je nemocný, by měl být kádr kompletní. Z minulého utkání na Admiře si ale hodně šrámů odnesl Petr Hovorka. „Měl pohmožděnou holeň,“ upřesnil kouč. Útočník v týdnu netrénoval, až včera. „Věřím, že to bude dobré a Petr bude moci hrát,“ zmínil se Koubek.

Včetně nedělního duelu zbývá do konce podzimní části pět utkání. Co dlouhodobí marodi – Zdeněk Svoboda a Přemysl Šroub? Naskočí ještě? „Nechceme to uspěchat. Spíš aby byli připraveni pro jaro,“ vylíčil Pavel Koubek.

Další dvojice (11.): Prachatice – Admira Praha, Příbram B – Milevsko, Meteor Praha – Domažlice, Votice – Třeboň, Benešov – Hořovicko, Tachov – Klatovy, Motorlet Praha – Loko Vltavín.