V 10. kole krajského přeboru doma Vodňanští podlehli Čížové 0:1 (0:1).

To už je krize. Výsledková i herní. S tím souhlasí i vedoucí mužstva František Šobor. „Naše poslední zápasy mají stále stejný scénář: v úvodu si vytvoříme šance, které ale neproměníme. A pak dostaneme před přestávkou gól,“ popsal.

Přesně tak tomu bylo proti Čížové. Rozhodující branku dali hosté v 41. minutě. „Proměňování šancí, to je náš neduh zápas co zápas. Co je nám platné, že máme většinu utkání navrch, když prostě neproměníme šance.“ Zejména Hornát měl dobré příležitosti.

František Šobor byl hodně rozčílený. Na tým, ale i na rozhodčího. „Byly na nás minimálně tři penaltové zákroky. Alespoň jeden musel sudí písknout,“ zlobil se.

Mužstvu se nedaří, uvadla i útočná dvojice Našinec – Moravec, která zářila na začátku sezony. Kde je problém? „Našince opustilo štěstí. Střílí, ale nepadá mu to tam. U Moravce se projevuje to, že v týdnu netrénuje,“ vysvětlil Šobor.

A kromě toho se Vodňanští potýkají ještě s nedostatkem hráčů na střídání.

Pro zbytek podzimní části je vedoucí mužstva Šobor pesimistou. „Tyto problémy budeme mít až do jejího konce,“ prohlásil. V tabulce si Vodňany po 10. kole o příčku pohoršily, nyní jsou dvanácté.

Sestava: Novák – Vokatý, Varyš, Martínek, Hojdekr – Gažák (78. Bače), Celý, Jakš, Hornát – Našinec, Moravec.