Po čtrnácti dnech sehrají strakoničtí fotbalisté další divizní utkání. Na Křemelce sev nedělipředstaví Votice, třetí tým tabulky. Výkop zápasu je v 17 hodin.

Jihočeši minulý víkend nehráli, zápas s Meteorem Praha byl kvůli účasti několika jejich hráčů na evropské kvalifikaci amatérů odložen na středu příštího týdne.

Svěřenci kouče Pavla Koubka tak měli čas dát se zdravotně do pořádku. „Měl by nastoupit Patrik Káník, dobře se jeví Tomáš Trněný. Na marodce je však Šafránek, který si proti Příbrami B obnovil zranění, má problémy s úponem stehenního svalu,“ vylíčil Koubek.

V karetním trestu zůstává útočník Petr Hovorka. U Otavy se v týdnu objevila nová tvář, gólman Jakub Skála z Dynama České Budějovice. „Jevil se dobře, je to zkušený brankář, chytal i ve třetí lize. Pokud se nic nestane, na devadesát procent bude chytat on,“ zmínil se trenér.

Na Křemelku přijede aktuálně třetí nejlepší tým. Votice zatím z pěti zápasů vyhrály čtyři. „Ale v minulém kole podlehly Motorletu, který se minulou sezonu zachraňoval,“ dodal Pavlu Koubkovi výsledek optimismus. „Proč bychom je nemohli porazit?“ ptal se Koubek.

Ví však, že to by souhra různých okolností musela hrát v prospěch jeho týmu. „Základ je plnit technické pokyny, to budu od hráčů vyžadovat. A nesmíme za se brzy dostat gól, to nás sráží,“ upozornil. „Musíme vyhrát. Při pohledu na tabulku nám nic jiného nezbývá.“

Jaké informace o mužstvu ze středních Čech, které vede Ivan Pihávek, jenž v sezoně 2005/2006 krátce na lavičce Strakonic působil, Pavel Koubek má? „Co vím o Voticích, oproti loňsku omladily kádr a mají postupové ambice. Určitě je to tým, který bude hrát technický fotbal. Možná půjde o podobného soupeře, jakým minule byla rezerva Příbrami,“ zmínil soupeře, kterému Strakoničtí doma podlehli 1:2.

Další dvojice (6.): Admira Praha – Tachov, Motorlet Praha – Benešov, Vejprnice – Meteor Praha, Loko Vltavín – Příbram B, Klatovy – Prachatice, Hořovicko – Milevsko, Třeboň – Domažlice.

Realizační tým:Brankář Bohumil Mára byl v týdnu představen jako nový asistent trenéra Pavla Koubka. Nakonec ale tuto funkci zastávat nebude,
a to kvůli nové pracovní nabídce. Podle Máry by se nedala s funkcí asistenta časově skloubit.