Pouze proti Českému Krumlovu se útočník Vodňan Milan Našinec nezapsal mezi střelce.

V uplynulém 5. kole krajského přeboru proti Týnu nad Vltavou byl ale autorem dvou gólů ze tří a podílel se tak na výhře svého týmu 3:1 (1:1). Našincova bilance zní: pět zápasů – pět gólů.

„Soupeř hrál velmi dobře, zatím to byl nejlepší tým, který u nás hrál,“ cenil si výhry trenér Libor Žák.

Vodňanští se nemohli srovnat hlavně s tvrdou hrou hostů. V první půli měl dvě šance Našinec a jednu Moravec, ale neuspěli. Naopak ve 40. minutě udeřil Týn. „Bylo to po nechytatelné střele. Naštěstí se nám ještě do přestávky podařilo vyrovnat, trefil se Našinec,“ vylíčil kouč.

Po obrátce se hrálo bez větších šancí, hra byla hodně bojovná. Rozhodující momenty přišly až v závěru. V 85. minutě Našinec ze šesti metrů dal na 2:1 a v 90. minutě Celý uzavřel skóre na 3:1.

„Celý odehrál výborný zápas, stoprocentně splnil svůj úkol na hřišti Našinec. A pochvalu zaslouží Jakš,“ chválil Žák. „Paradoxní je, že venku hrajeme dobře a prohráváme. Doma naopak hůře a vyhráváme,“ uzavřel Libor Žák.

V tabulce patří Vodňanům čtvrté místo s devíti body při skóre 10:7.

Sestava: Novák – J. Ciml, Martínek, Varyš, Hojdekr – Gažák (72. Bače), Jakš, Celý, Hornát (89. M. Ciml) – Moravec (64. Machnyk), Našinec.