Fotbalisté Katovic remizovali v 5. kole krajského přeboru doma s béčkem Sezimova Ústí 0:0. V tabulce jsou na předposlední 15. příčce při skóre 1:7.

Na sérii mizerných výsledků krátce po utkání reagoval i kouč Stanislav Blažek. „Řekl jsem Tomáši Hajduškovi (předseda katovického oddílu – pozn. redakce), že cítím zodpovědnost za výsledky a jestli není potřeba dát týmu nový impuls.“ Narážel tak na možnost, že by u mužstva jako trenér skončil.

Tomáš Hajdušek tuto možnost rezolutně odmítl. „Odpověděl jsem, že když jsme spolu vydrželi v časech dobrých, vydržíme i v časech zlých. V trenérovi chyba není. Konec Stanislava Blažka není na pořadu dne,“ vysvětlil Tomáš Hajdušek.

V Katovicích tak vše zůstává při starém.

Jak Stanislav Blažek hodnotil utkání?

„Bod s ohledem na náš tristní výkon ve druhé půli bereme,“ konstatoval trenér Stanislav Blažek. „Pouze jsme se bránili. Podržel nás brankář Věneček, který chytil penaltu a následně i dorážku. Zatím je to náš nejlepší hráč,“ dodal.

Trápení v koncovce

Koncovka. To je stále největší trápení. Katovice zatím vstřelily jedinou branku. „Na lepší výsledky tak myslet nemůžeme. Přitom si myslím, že máme srovnatelný kádr jako Vodňany. Jenže ty mají v útoku Moravce a Našince,“ zmínil Blažek úderné duo druhého okresního zástupce.

Hra směrem dopředu se mu nelíbí. Podle něj chybí mimo jiné i hlad po gólu. „Nemáme klasického střelce, který by využil některou z našich dvou tří šancí,“ krčil rameny kouč.

S béčkem Sezimova Ústí sehráli Katovičtí v první půli vyrovnanou partii. Dvě šance měl Krejsa a dvakrát mimo střílel Krejčík. „O šanci jsme byli lepší,“ dodal Blažek.

Po obrátce se ale obraz hry změnil, hosté byli o třídu lepší. A jak už Stanislav Blažek zmiňoval, především zásluhou gólmana Věnečka.

Zbytečný respekt

Co se tedy bude dít dál? Jak vylepšit bodový stav?

„Zatím nejsou bodové rozdíly v tabulce velké. Musíme doufat, že se někdo z marodky uzdraví. Je potřeba mančaft namotivovat. Někteří hráči mají až přílišný respekt a svazuje jim to nohy,“ upřesnil Blažek. Současně také ještě podotkl, že zatím narážel jeho tým na těžké soupeře.

Sestava: Věneček – K. Malý, Biněda, Krejsa, Šefčík – Koblic (84. Baloun), Krejčík, Zelenka, Janus – Strnad (60. Houska), Blatský.

Zajímavost

Miroslav Vincík. To je zatím jediný střelec katovického áčka i béčka. Za A–tým dal jediný gól týmu v utkání proti Lažišti (1:1).
Za rezervu v I. B třídě vstřelil zatím všechny tři góly také on.