Otavan Štěkeň zahájil novou sezonu I. B třídy opravdu výborně. Ve čtyřech zápasech uhrál 12 bodů a vede tak tabulku skupiny B.

Jaký recept na vítězství ve Štěkni mají? „Myslím si, že jsme s trenérem Hájkem poskládali vyvážený tým,“ řekl asistent Lubomír Věneček.

Příčin současného úspěchu je podle něj několik. „Brankář Čakrt má formu, jakou jsem u něj ještě nezažil. Proměňujeme šance,“ jmenoval Věneček dvě z nich. „Kluci si po první výhře začali věřit a jezdí – jak se říká – po zadku,“ přidal.

Čakrt, Čejka, Uhlík a Lojík. To je čtveřice, která mužstvo táhne. „Třeba Jarda Čejka v záloze vybojuje hodně míčů, týmu pomohl,“ dal jeden příklad za všechny asistent.

Co je pro úspěch velmi důležité, to je psychická pohoda. A ta nyní v mančaftu panuje, hráči jsou uvolnění. „Parta drží při sobě,“ pochvaloval si Věneček.
Trenér Drahomír Hájek vyhlásil pro sezonu cíl skončit do šestého místa. Nezměnili ale přece jen ve Štěkni plány? Nebude Otavan usilovat o návrat do I. A třídy, kterou si zahrál v předminulém ročníku? „Na postup nemyslíme,“ odmítl Věneček. „Cíl zůstává stejný: být do šestého místa.“

Vzápětí vysvětlil, proč jsou Štěkeňští opatrní. „Je jasné, že přijdou i porážky. V tříbodovém systému dvakrát prohrajete a je všechno jinak. Důležité je, až poprvé prohrajeme, aby to nebyla žádná ´darda´, aby se tým nesesypal.“

Nejdůležitější jsou body. Ale Otavan předvádí podle Věneča i dobrý fotbal. „Dá se říci, že je to podle našich představ,“ konstatoval.

Lhenice, Záblatí, Strunkovice nad Blanicí a Vitějovice. Skalp všech těchto celků Štěkeňští získali. Měla vítězství něco společného? „Brzy jsme vždy dali gól, zatím jsme pokaždé vedli. Také jsme zvýšili bojovnost,“ uzavřel Lubomír Věneček.

V sobotu bude lídr tabulky usilovat o již pátou výhru v řadě. Doma přivítá béčko Prachatic, které má devět bodů.

Zápasy v kostce

Jak popsal čtyři dosavadní vítězství Otavanu Štěkeň asistent trenéra Lubomír Věneček?

Štěkeň – Lhenice 2:0
„Šťastná výhra. Soupeř byl fotbalovější. Těchto tří bodů si budeme hodně cenit.“

Záblatí – Štěkeň 1:4
„Dali jsme rychlé góly a domácí jsme suverénně přehráli.“

Štěkeň – Strunkovice 2:1
„Vydřené vítězství. Vedli jsme 2:0, pak Uhlík neproměnil penaltu, soupeř snížil a v závěru mohl i vyrovnat.“

Vitějovice – Štěkeň 0:3
„Opět: dali jsme rychlé góly a soupeře jasně přehráli. Na šance jsme vyhráli snad 9:2.“