Muži překvapivě podlehli venku Tatranu Třemošná, ženy nestačily doma na Cheb. I když obě porážky mají jiný charakter.

Zatímco svěřenci kouče Davida Pavlíčka neuspěli se soupeřem, který hraje o třídu nižší soutěž, ženy hodně potrápily prvoligový Cheb.

„Byl to první přípravný zápas, nemyslím si, že by to bylo tak špatné. Nevyšel nám první poločas, chvílí trvalo, než si na sebe hráči zvykli. Příležitost totiž dostala celá lavička včetně mladých kluků,“ zhodnotil za muže Miloš Kos.

Soupeř podle něj hrál dobrou házenou. S druhou půlí už byl Miloš Kos spokojený, Fezko ji vyhrálo 12:10.

„Citelně chyběli na rozehrávce zranění Fencl a Čech, i spojky Samec, Vdovin a Vladimír Vacek. Nadějný Miroslav Masák si prosadil limitovaný přestup do Sokola Písek,“ doplnil předseda oddílu Jiří Dobeš.

S generálkou před zahájením II. ligy mohla být spokojena trenérka žen Eva Krausová. „Po většinu prvního poločasu jsme udávaly tempo hry. Hlavně Šárka Fundová byla pro branku Chebu stálým nebezpečím, a tak si vykoledovala osobní obranu již od 15. minuty.“

Trenérka si pochvalovala dobře fungující obranu i to, že se týmu dařily útoky přes křídla. „Po změně stran Cheb ale výrazně zlepšil střelbu, rozchytala se jim brankářka, a když řada našich šancí zůstala nevyužita, soupeřky odskočily až na rozdíl sedmi gólů. V závěru se nám ovšem opět podařilo zmobilizovat všechny zbytky sil, převzaly jsme iniciativu a alespoň kosmeticky upravily skóre na konečných 23:25.“

Výkon byl podle Krausové sympatický.

Zápasy v řeči čísel

MUŽI: Třemošná – Strakonice 22:20 (12:8), Bělík 7 – Frk 7 (1), F. Moravec 6 (4), Houska 3, J. Vávra, Bažata, Pitule a Nový 1. Vyloučení 6:4, sedmičky 4/4:6/5.

ŽENY: Strakonice – Cheb 23:25 (12:12), Fundová 7 (1/0), Salátová, Schánělcová 4, Mozolíková, Lešáková 3 a Vlčková 2 (1/1). Vyloučení 2:2, sedmičky 2/1:4/3.