Špatné výsledky a nyní i odchod jednoho z trenérů (viz „Trenér Josef Tisot…“). Takový začátek divizní sezony za sebou mají fotbalisté Strakonic.

„Musíme udělat tlustou čáru a koukat dopředu,“ prohlásil kouč Pavel Koubek. On sám je ze současné situace hodně rozmrzelý. „Takovou nemohoucnost a nechuť jsem nezažil. V trénincích se přitom hráči tak nejeví.“ Vrátil se tím k minulému zápasu v Prachaticích, kde Strakoničtí utrpěli debakl 0:7.

„Kádr je sice zdecimovaný zraněními, ale ti ostatní by si měli uvědomit, že jsou v divizním týmu. Věřím, že kádr kvalitu má. Ale kluci musejí hrát víc srdíčkem. Těch jedenáct lidí na hřišti musí chtít vyhrát válku,“ dodal. „Měli jsme pohovor. Vzduch se pročistil a doufám, že začneme šlapat.“

Spokojený mohl být Koubek jen s výkonem v Domažlicích v úvodním kole (2:2). Tam podle něj hráči pracovali, ale v dalším duelu doma s Milevskem (1:2) to z nich vyprchalo.

„Věřím, že se mužstvo zase vzchopí. Když většina hráčů podá nadstandardní výkon, je v našich silách Příbram B porazit,“ zmínil se s ohledem nanedělní utkání 4. kola, kdy Jihočeši hostí rezervu ligového 1. FK Příbram. Očekává kvalitní, ale mladý tým. „Zkušenost by měla hrát pro nás, i když ani my teď nemáme tolik zkušených fotbalistů. Hráči musejí bojovat. Bez toho to nejde,“ zdůraznil trenér.

Strakonice však stále trápí velká marodka. Na ní po utkání v Prachaticích nově přibyl útočník Patrik Káník, který si podvrtl kotník. Mimo bude dva týdny. V karetním trestu je navíc Petr Hovorka.

Sestava však bude obdobná jako proti Tatranu. „Vrátí se Jan Koubek a zkusíme zařadit i Milana Šafránka, který už trénuje naplno,“ přiblížil Pavel Koubek.

Další dvojice (4.): Admira Praha – Benešov, Tachov – Votice, Motorlet Praha – Meteor Praha, Vejprnice – Prachatice, Loko Vltavín – Milevsko, Klatovy – Domažlice, Hořovicko – Třeboň.

Trenér Josef Tisot skončil

Fotbalisté Strakonic v týdnu přišli o jednoho z dvojice trenérů – Josefa Tisota. Rozhodl se skončit. „Nejsou výsledky, něco se muselo stát. Rozhodl jsem se nepokračovat,“ vysvětlil. K tomuto rozhodnutí podle svých slov dospěl bezprostředně po sedmigólové prohře v Prachaticích v minulém kole.

Kouč Pavel Koubek přiznal, že ho rozhodnutí jeho kolegy překvapilo. „Je to škoda. Pepík mi to ani nevysvětlil.“ Koubek vnedělním utkání proti béčku Příbrami povede mužstvo sám.

Nástupce Josefa Tisota není znám, šéf klubu Michal Káník prohlásil, že zatím oddíl nikoho neoslovil. „Mrzí mě, že Pepík skončil. Vážím si ho jako hráče i jako trenéra. Zkoušel jsem ho přemluvit, ale je to definitivní rozhodnutí,“ řekl Káník.