Problémy se sestavou provázejí od 1. kola krajského přeboru fotbalisty Katovic. A situace není lepší ani předsobotní domácí premiérou s Hlubokou (17).
„Situace se ještě zhoršila. Milan Krejčík dostal za červenou kartu z Čížové od svazu stop na dva týdny. Zřejmě byla v potaz brána naše námitka, trest byl tak nižší,“ uvedl trenér Stanislav Blažek.

Josef Peleška, Roman Malý, Petr Janus, Daniel Hadraba, David Šefčík a Petr Vlček. Tato šestice chyběla Katovickým kvůli zraněním již minule. „U Šefčíka a Vlčka se ještě rozhodne po posledním předzápasovém tréninku. Nejoptimističtěji to vypadá s Vlčkem, který by mohl už v sobotu naskočit,“ dodal kouč. U zbývající čtveřice se jedná o dlouhodobá zranění.

Jednou z reakcí na současný stav bylo angažování záložníka Tomáše Zelenky ze Strakonic. Přichází na půlroční hostování. „Je to hráč, který dobře plní konkrétní úkoly v defenzivě,“ vysvětlil Blažek. „Eventuálně počítáme ještě se službami Milana Prokopa z Kladrub. I když zatím ho bude využívat spíše béčko.“ Milan Prokop je v Katovicích na roční hostování.

I přes všechny nepříznivé skutečnosti Stanislav Blažek věří, že jeho tým využije proti Hluboké výhodu domácího prostředí a toho, že je nováčkem, soupeř ho nebude tolik znát. „Hlubokou považuju za kvalitní mančaft. Ale kdybychom s ní body ztratili, byla by naše situace špatná. Poté nás čekají dvě těžká utkání – v Lažišti a v Kaplici.“