V úvodním utkání nové sezony v sobotu prohráli na hřišti Čížové 0:1 (0:1). „Je to zklamání, k bodu bylo blízko,“ litoval trenér Stanislav Blažek.

Proč hořká porážka?

1) Katovičtí inkasovali gól těsně před přestávkou.

2) Od 53. minuty hráli po vyloučení Krejčíka o deseti. „K údivu všech dostal Krejčík za běžný faul na polovině hřiště hned červenou kartu,“ zlobil se kouč.

3) Hned v prvním utkání se Stanislav Blažek musel kvůli zranění obejít bez šestice hráčů základní sestavy. Chyběli Josef Peleška, Petr Vlček, Petr Janus, Roman Malý, David Šefčík a Daniel Hadraba.

Přitom hosté nezačali špatně, do utkání vstoupili bez respektu. V 5. minutě postupoval sám Blatský, ale ani nevystřelil. Pak však převzali iniciativu domácí. Hrozili hlavně ze standardních situací a jen díky potřebné dávce štěstí Katovic a dobré formě gólmana Věnečka nedali gól.

Po hluché dvacetiminutovce se Katovičtí dostali zpátky do hry, ale v největší šanci minutu před přestávkou nezužitkoval ze dvou kroků Krejsa do prázdné brány centr Kuncla. „Potvrdilo se pravidlo nedáš–dostaneš. Hned nato jsme totiž dostali gól, když se míč po autu šťastně odrazil k Bystrovovi, který se štěstím prostřelil Věnečka,“ vylíčil Stanislav Blažek.

Do druhého poločasu hosté nastoupili aktivně a zásluhou zlepšeného výkonu mohli vyrovnat. Vytvořili si tlak, ale vše vzalo za své v 53. minutě, kdy byl za faul vyloučen Krejčík. „Přesto jsme dokázali držet krok. Soupeř měl ještě dvě šance, při kterých nás podržel brankář Věneček,“ poznamenal kormidelník a na závěr ještě zdůraznil: „Musíme se na krajský přebor aklimatizovat se vším všudy…“

Sestava: Věneček – Kroupa, Kuncl, Biněda (80. Hajdušek), K. Malý (85. Chodl) – Krejčík, M. Vlček, Krejsa, Koblic – Blatský (75. Houska), Strnad.