Jeden z nováčků nové sezony SK Otava Katovice se do krajského přeboru vrací po osmi letech. V uplynulém ročníku s převahou vyhrál I. A třídu skupiny A. Co předvede ve vyšší soutěži?

Příchody: M. Vlček (Strakonice) – přestup, Věneček (Štěkeň) – hostování, K. Malý – (Strakonice/Rakousko) – přestup, Hadraba (Strakonice) – návrat z hostování, Koblic (Strakonice) – změna hostování na přestup, Baloun, Chodl, D. Blatský – všichni přechod z dorostu.

Odchody:

Kádr – brankáři: Jan Matějovský, Tomáš Věneček, obránci: Tomáš Kroupa, Petr Kuncl, Zdeněk Biněda, Petr Vlček, Josef Peleška, Richard Baloun, Tomáš Chodl, Karel Malý, záložníci: Petr Janus, Pavel Krejsa, Michal Vlček, David Šefčík, Roman Malý, Milan Krejčík, Martin Koblic, David Blatský, útočníci: Daniel Hadraba, Jan Strnad, Libor Blatský, Petr Houska.

Trenér: Stanislav Blažek.

Cíle Katovic přiblížil předseda oddílu Tomáš Hajdušek: „Do krajského přeboru se vracíme po osmi letech. Jsme si vědomi toho, že se za tu dobu soutěž zkvalitnila a respektujeme kvalitu všech jejích účastníků, zejména takových tradičních fotbalových měst, jako například Český Krumlov, Tábor a Kaplice. Zároveň si myslíme, že jsme na stejné úrovni s Lažištěm, Vodňany, Týnem nad Vltavou, Čkyní nebo třeba s Čížovou, kde zahajujeme sezonu. I když v soutěži to může být nakonec jinak.“

Hajdušek dále poznamenal, že posílení týmu nedopadlo úplně podle představ. „Chtěli jsme přivést posilu do každé řady. Nakonec k nám přišel na přestup záložník Michal Vlček, který by se měl stát tvůrcem hry, a na hostování brankář Tomáš Věneček. Do útoku se nám vrátil ze Strakonic Daniel Hadraba, který ale přišel zraněný a na hřišti se na začátku soutěže určitě neobjeví. Posílení obrany tak budeme muset řešit z vlastních řad přesunutím Zdeňka Binědy na post jednoho ze stoperů. I tak ale věříme, že máme dostatečně silný a početný kádr na to, abychom se bezpečně zachránili.“

Právě záchrana je základním cílem oddílu. „Dalším cílem je bavit naše příznivce fotbalem. I když to bude v krajském přeboru obtížnější než v I. A třídě, kde jsme v minulé sezoně vstřelili 74 branek, z toho 51 v domácích zápasech – průměr téměř čtyři góly na zápas. Byli bychom rádi, kdyby byla průměrná návštěva na zápas okolo 200 diváků,“ dodal Hajdušek.

Jan Petráš