SK Strakonice 1908 a FC Protom Přešťovice. Odúterý oficiálně jeden klub – SK Strakonice 1908 s.r.o. Přešťovický oddíl tím zanikl. Na otázky ohledně sloučení odpovídal šéf SK 1908 Michal Káník.

Proč došlo ke sloučení Strakonic a Přešťovic?
Hlavní argument je to, že dochází k reorganizaci soutěží dospělých, jsou povinné mládežnické týmy. Přešťovice měly problém, neměly mládež. To byl jeden z důvodů sloučení. Tím druhým je to, že Protom měl trošku interní problémy, které vedly k tomu, že jsme ty rozhovory zahájily. Z naší strany jsme měly potřebu mít rezervní tým tak, aby měly uplatnění dorostenci, kteří ne všichni mohou hrát divizi. Tento stav je pro nás teď naprosto optimální.

Co tedy sloučením oba oddíly získají? Co si od toho hlavně slibujete?
Dojde ke zkvalitnění hráčského kádru. Přecházejí k nám všichni hráči. Je samozřejmě možné, že ne všichni najdou uplatnění a ti si najdou jiné působiště. To budeme řešit až ke konci července. Přínosem pro nás bude hlavně to, že získáme rezervní mužstvo. A samozřejmě dojde i ke zkvalitnění funkcionářského zázemí, což je pro nás důležité.

Jak budete mít rozdělené kompetence s Josefem Horňákem, šéfem nyní tedy již zaniklého Protomu Přešťovice?
Otázka pravomocí zatím vyřešena není. Dojde k tomu během příštích dvou týdnů. Představa je taková, že bude okruh čtyř pěti lidí, kteří budou klub řídit.

Přešťovice měly béčko v I. B třídě. Z jakého důvodu nebude dál pokračovat, proč soutěž odhlásilo?
Tři mužstva bychom nenaplnili, s tím by byl problém. I. B třída neměla pro Přešťovice význam, proto byl tento tým zrušen. Tito hráči přejdou do B–týmu Strakonic.

Dochází i ke sloučení mládežnických celků. Kolik jich nyní bude?
Přechází pod nás přešťovická přípravka. Zůstávají dva dorostenecké týmy, žákovských mužstev bude pět, přípravek šest.

Jak to bude s trenérským obsazením? Máte už jasno?
Divizní áčko povedou i nadále Pavel Koubek a Josef Tisot, opět jako dvojice. Co se týká B–týmu, tam to není dořešené, řešit budeme v nejbližších dnech. Šéftrenérem mládeže bude Jan Buchtele, který tuto funkci zastával i v Teplicích a má tedy v této oblasti bohaté zkušenosti. Převezme po Pavlu Koubkovi i starší dorost, mladší povede Dan Myslík, nahradí tak odcházejícího Martina Červinku. U starších žáků skončil z pracovních a zdravotních důvodů Jaroslav Kylberger, skončil i Vladan Vršecký kvůli pracovním povinnostem. U mladších žáků zůstává Radek Pintíř jako hlavní trenér. Kdo převezme starší žáky, to budeme teprve řešit.