Záchranářský duel nebyl kvůli inzultaci hlavního sudího dohrán

Strakonicko - Záložník vodňanského béčka Trenda inzultoval rozhodčího, souboj s Vimperkem byl tak za stavu 2:1 pro Vimperk ukončen.

18.6.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Výsledky a komentáře 25. kola I. B třídy:

Skupina B

Netolice – Štěkeň 7:1 (4:0)

Lubomír Věneček st., asistent trenéra: „Máme velkou marodku. K výsledku není co dodat, domácí byli jasně lepší. Ještě, že jsme zachráněni a je konec sezony.“

Sestava: Čakrt – V. Čížek, Švejnoha, M. Čížek, Zíka – Kotrba, Páník, Vaněk, Hájek – Lojík (79. Kovanda), Prokeš.

Vodňany B – Vimperk 0:3 kontumačně, utkání bylo za stavu 1:2 pro inzultaci rozhodčího předčasně ukončeno

Vladimír Petřík, sekretář: „Už ve 3. minutě hostující Málek nastřelil břevno, ale to bylo na dlouho vše. Další podstatný moment se udál až v závěru poločasu, kdy ve vápně fauloval domácí Hančur a nařízený pokutový kop Frk proměnil – 0:1. Po změně stran ve 46. minutě hostující Hrubý ve stoprocentní šanci přestřelil branku. V 54. minutě střelu hostujícího Máleka tečoval Frk za záda brankáře. Snížit se nám podařilo v 66. minutě po rohu, hlavou do šibenice se trefil Hajný. V následujících minutách se odehrály zásadní události, které ovlivnily průběh zápasu. V 69. minutě fauloval hostující hráč Pechlát Trendu, ale rozhodčí udělil za tento zákrok žlutou kartu hráči hostů Uhříčkovi a ne Pechlátovi, který už jednu žlutou kartu měl. Domácí kapitán šel protestovat k prvnímu asistentovi, protože tento zákrok se odehrál v jeho těsné blízkosti. Ten si zavolal hlavního sudího a po krátké diskuzi hlavní rozhodčí vyloučil domácího hráče Hajného, který jako stoper byl celou dobu na polovině hřiště a v inkriminované době nebyl absolutně zapojen do této akce. O tři minuty později posoudil zákrok Trendy rozhodčí jako nedovolený. Poté následovala inzultace hlavního rozhodčího Trendou a ukončení zápasu.“

Sestava: Bína – Kaliánko, Hajný, Filip, Hančur – Bakula, Šimoník, Trenda, P. Prokop – Zlatohlávek, Brůžek (70. Hrachovec).

Skupina C

Přešťovice B – Hradiště 4:1 (2:0)

Jiří Kříž, trenér: „Hned na začátku trefil Jevčák břevno, to běžela 5. minuta. Naší převahu jsme zúročili do poločasu brankami Krenka z penalty a Jaroslava Máry. Po změně stran byla naše převaha ještě větší, vytvářeli jsme si řadu šancí, skóre se měnilo opět po trefách Jaroslava Máry a Jevčáka. V závěru hosté snížili na konečných 4:1. S výsledkem i s předvedenou hrou jsme spokojeni.“

Sestava: B. Mára – Sokol, Krenk, M. Šrámek, Hejlek – Pletka, Jevčák, V. Šrámek, Rybák – Kostka, J. Mára.

Bělčice – Sousedovice 0:3 (0:1)

Josef Říský, vedoucí mužstva Bělčic: „Duel se nám nepovedl, navíc jsme měli problémy se sestavou. Do utkání jsme vstoupili šancí Krejčího, kterou ale brankář vyrazil na břevno. Bohužel vzápětí jsme inkasovali laciný gól od Milana Glazunova ze standardní situace. Zlom přišel ve druhé půli, kdy jsme dostali dva góly během dvou minut – v 63. a 65. minutě – od Dvorovčíka a Věnečka. Světlý moment přišel až v závěru při střele Krejčího, která skončila na břevně. Čeká nás poslední utkání v Záhoří, pokusíme se napravit špatný dojem z utkání proti Sousedovicím a přivézt nějaký bod.“

Sestava: Kočovský (81. Kubík) – Zeman, Suda, P. Zamrazil, P. Hevera – R. Zamrazil, Krameš (56. Nusl), M. Hevera – Krejčí, Hanzlík.

Milan Kochta, trenér Sousedovic: „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme po všech stránkách lepší a předvedli jsme docela slušný výkon. Samozřejmě to ještě nic neznamená, v posledním kole musíme porazit béčko Přešťovic a čekat na další výsledky. Jinak bych chtěl pochválit celé mužstvo.“

Sestava: Novotný – Brynda, Vodvářka, Dvorovčík, Hůzl – M. Glazunov, Čapek, T. Glazunov, M. Duba – L. Duba, Věneček.