O post vítěze se nyní uchází čtveřice týmů. Lze proto očekávat, že se o vítězi bude rozhodovat do posledního kola.

Jaká je tedy situace v tabulce z pohledu aktuálně nejlepší čtveřice?

Lom (48 bodů): Lídr má tříbodový náskok na dvojici pronásledovatelů – Malenice a Dražejov. V posledních čtyřech kolech ho čekají následující soupeři: Poříčí, Chelčice, Blatná B a Malenice. Tedy celky z první poloviny tabulky. Pokud však Lom všechny zápasy vyhraje, nemusí se ohlížet na výsledky svých soupeřů a stane se vítězem.

Malenice (45 bodů): Mužstvo vedené trenérem Jiřím Hoškem je v těsném závěsu za vedoucím Lomem, spolu se třetím Dražejovem, který má stejně bodů. V závěrečných zápasech Maleničtí narazí na Katovice B, Volyni, FK Chelčice a Lom. Vylosování, co se síly soupeřů týká, je srovnatelné se soupeři Lomu.

Dražejov (45 bodů): Tým z Virtu je ve stejné pozici jako Malenice. Ovšem jeho možnou výhodou může být fakt, že v posledním kole hraje Lom s Malenicemi. A do karet mu hraje i los – Dražejov se ještě utká s Pracejovicemi (11.), Cehnicemi (12.), Lnářemi (14.) a Osekem B (9.).

Katovice B (41 bodů): Spíše černý kůň. Katovická rezerva ztrácí na Lom sedm bodů. Do konce soutěže už by nesměla zaváhat a navíc by museli všichni soupeři klopýtat. Katovice ještě čekají utkání s těmito týmy: Malenice, Pracejovice, Cehnice a Lnáře.

A jak se naopak vyvíjí situace na opačném pólu tabulky? Sestupové starosti se aktuálně týkají nejvíce Lnář, Střelských Hoštic a Cehnic.

Lnáře (15 bodů): Nejhorší tým aktuální tabulky má jednu z posledních možností odpoutat se ode dna. Hodně napoví už víkendové 23. kolo: Lnářští v něm hostí předposlední Střelské Hoštice. Poté je čekají ještě Pražák, Dražejov a Katovice B.

Střelské Hoštice (16 bodů): Předposlední tým tabulky také nemá jednoduché vylosování. O tomto víkendu hraje klíčové utkání jara ve Lnářích a následně se utká s Osekem B, Poříčím a Blatnou B. Hošticím by výrazně pomohla neprohra ve Lnářích a domácí výhra s Osekem.

Cehnice (19 bodů): Čtyřbodový náskok na poslední Lnáře a tříbodový na předposlední Střelské Hoštice. Takovou pozici mají dvanácté Cehnice. Ani ony však nemají lehký los (odehrají zápasy s Pražákem, Dražejovem, Katovicemi B a Volyní). Cehnickým výrazně pomohly dvě výhry v uplynulých dvou kolech.

Miloš Vrátný, Tomáš Věneček