S jasným cílem vyhrát jdou fotbalisté Protomu Přešťovice dosobotního domácího duelu krajského přeboru proti Olešníku, jehož výkop je v 17 hodin.

Po smolné porážce v minulém kole v Lažišti musí svěřenci trenérské dvojice Karel Sládek – Petr Hrnčíř nyní naplno zabodovat. „Ve hře je stále dvanáct bodů. Věřím, že nás případná výhra dokáže nastartovat,“ doufá Karel Sládek. „Navíc Lažiště hraje v Milevsku odkud se body nevozí. Takže se na něj můžeme v případě vítězství opět dotáhnout,“ připomíná kouč.

Starost mu dělá především aktuální stav kádru. „Dlouhodobě zranění jsou Horejš a Brom. Co se týká Křiváčka a Vlčka, u nich se rozhodne až po pátečním tréninku,“ dodává Sládek.

Podzimní vzájemné utkání vyhrály Přešťovice 4:0, branky dávali Šroub 2, Schánělec a Horejš.

Ven cestuje v neděli druhý okresní zástupce – Vodňany. Ty se od 15 hodin představí na Hluboké.

Půjde o souboj sousedů v tabulce: Vodňanští jsou desátí, mají o bod více než soupeř pod nimi. Minulé kolo bylo pro oba celky jako den a noc. Zatímco Hluboká venku s Olešníkem vyhrála 6:1, Vodňany doma utrpěly debakl od Čížové 1:5.

„Situace u nás teď není moc růžová: v pondělí a ve středu jsme měli na tréninku pouze sedm hráčů,“ přiblížil vedoucí mužstva František Šobor.
Také Vodňany trápí absence hráčů, nemocní jsou Krejčí a Polanský, Varyš je na dovolené a zraněný je Hodánek. „Hodánek má poškozený meniskus, do konce sezony už nebude,“ upřesňuje Šobor.

Přesto se jedou Vodňanští na Hlubokou o body poprat. Remízu by brali všemi deseti.

„Podle mě budou rozhodovat zkušenosti. A ty hrajou v současnosti pro domácí,“ konstatuje vedoucí mužstva. „Nás teď nejvíce trápí špatná defenziva. Tíží nás hlavně stoperská dvojice,“ vysvětluje František Šobor.

Tomáš Věneček, Miloš Vrátný