Ve 25. kole krajského přeboru se ani jeden z dvojice okresních zástupců bodového zisku nedočkal.

Přešťovice, které se na jaře namočily do boje o záchranu a teprve v minulém kole získaly první jarní tři body, hostily druhý tým tabulky – Český Krumlov.

Proti favoritovi vedly brankou Kálala 1:0, nakonec však prohrály 1:2 (1:1). V tabulce jsou stále čtrnácté.

Utkání okomentoval trenér Protomu.

Karel Sládek: „Nesehráli jsme vůbec špatný zápas, vedli jsme… Rozhodující okamžik byla 43. minuta, když jsme inkasovali na 1:1. Kdybychom to udrželi a šli do druhého poločasu s vedením, myslím, že by vše bylo jinak. Nicméně Českokrumlovští ukázali svojí kvalitu. Mají zkušené fotbalisty, kteří si umí přihrát. Je to škoda, zase jsme doma nebodovali. Teď nás čeká těžký zápas v Lažišti a moc zápasů do konce nezbývá. Musíme za každou cenu bodovat a věřím, že se o ty zbývající body popereme a po závěrečném kole na tom budeme tak dobře, že nespadneme.“

Sestava: B. Mára – Toman, K. Levora, Křiváček – J. Mára (84. Rybák), M. Šrámek, Vlček (87. L. Levora), Kotrnoch – Kálal, Chvosta, V. Šrámek (70. Cibulka).

Vodňanští, hrající v poklidném středu tabulky, utrpěly debakl ve Čkyni. Prohrály 0:4 (0:3). V šestnáctičlenném pelotonu patří Vodňanským osmá příčka.

Jak zhodnotil duel trenér?

Libor Žák: „Z naší strany to byl odevzdaný zápas. Mysleli jsme si, že když Čkyně prohrála třikrát za sebou, že prohraje i s námi. Neporvali jsme se o výsledek, z toho jsem nejvíc zklamaný. Přístup některých hráčů je k zamyšlení, neodvedli to, co měli. Jsem zklamaný z přístupu i výkonu celkově. Víc není co dodat!“

Sestava: Novák – Hojdekr, Varyš, Kopenec, Fiala (46. Filip) – Žák ml. (46. Jaroslav Jakš), Hodánek, Hrdlička, Jan Jakš – Moravec, Hornát (60. Krejčí).

Ve 26. kole hrají Přešťovice v Lažišti „o šest bodů“, Vodňanští hostí Čížovou.

Miloš Vrátný, Jan Petráš