Ten, kdo s napětím očekával, co přinese odveta divizního derby Strakonice – Písek, musel být zklamán.

Nedělní zápas 24. kola hraný na Křemelce totiž žádnou super podívanou nenabídl. Spíše fotbalovou nudu.

Hra se povětšinou odehrávala uprostřed hřiště, oběma týmům chyběl nápad. „Pro diváka to musel být nudný fotbal. Je mi líto, že to tak bylo,“ uznal trenér Strakonic Jaroslav Voříšek.

Kouč píseckého týmu Petr Tupý dodal: „Bylo to o tom, kdo promění jednu šanci. A protože se to nikomu nepovedlo, skončil zápas tak, jak skončil.“
Jedinou vážnou příležitost v celém utkání měli hosté: Červenka šel sám na bránu, ale vyznamenal se gólman Charvát. „Radek to perfektně chytil,“ chválil gólmana Voříšek. Podle Petra Tupého byl tento okamžik klíčovým.

Z výkonu svých svěřenců byl domácí lodivod hodně zklamaný. Derby si podle svých slov představoval jinak. „Jenže když si nevytvoříme šanci, pořádně nevystřelíme na bránu, nemůžeme uspět.“ Po změně stran byli hosté přece jen fotbalovější, ale v koncovce se neprosadili.

Oba týmy postrádaly kvůli zranění své klíčové hráče: domácí Patrika Káníka, Písečtí Jana Zušťáka. Na výkonu obou to bylo znát. „Jsou to góloví hráči, hra se kolem nich točí,“ zdůrazňuje Voříšek.

„Poprvé jsme hráli bez Patrika a jeho nepřítomnost byla znát. Ale nechci vše svádět jen na jeho absenci,“ říká kormidelník. „Možná na mužstvo padla deka, únava nebo se projevila přílišná zodpovědnost za derby. Nedokázali jsme totiž navázat na minulé zápasy, kdy se nám herně dařilo,“ uzavřel.