Spolu s vedoucími Katovicemi a osmou Slavií České Budějovice jsou fotbalisté Sedlice zatím nejúspěšnějším týmem jara. Ze čtyř zápasů uhráli deset bodů. „Je to příjemné,“ říká spokojeně trenér Sedlice Vladimír Klíma.


Prozraďte, co stojí za tím, že se Sedlici tak daří?
Důležité je, že po dlouhé době hrajeme skoro kompletní. Přálo nám i rozlosování.

Výhrou v Oseku v minulém kole jste ukázali, že předchozí výsledky nebyly náhodné…
To byla už jen třešnička na dortu. Při nejlepším jsme počítali, že bychom tam mohli uhrát bod. Soustředíme se ale hlavně na zápasy s týmy kolem sebe. Abychom se udrželi tam, kde jsme.

Dotáhli jste se na mužstva z popředí tabulky a šlapete jim na paty. Kde chce Sedlice skončit?
Rádi bychom měli před koncem jistotu, abychom se nemuseli strachovat, kolik bodů ještě potřebujeme k záchraně. Cíl je pořád stejný – záchrana. Prostě chceme mít na konci víc bodů než poslední dva. Ideální by bylo umístění v klidných vodách, okolo šestého až desátého místa.

Takový start do jarní části jste určitě nečekali. Myslíte si, že při současné formě se vás ještě týká boj o udržení?
Měli jsme obavy. Říkali jsme si: sedm bodů z úvodních tří zápasů – to by byla nádhera. Ale že to dopadne takhle… Boj o záchranu se nás samozřejmě stále týká. Forma nám sice nahrává, ale stát se může cokoliv. Hlavně musíme zůstat při zemi. Ale kluci sami cítí, že to herně ještě není ono.

S čím nepanuje spokojenost?
Chtěli bychom hrát atraktivnější fotbal, což se nám moc nedaří. Mladí by na sebe měli vzít víc zodpovědnosti. To je to, co nám chybí. Zatím to leží hlavně na těch starších.

Jste silnější než na podzim?
Určitě zkušenější. Ten půlrok klukům hodně dal.

Povedla se vám tolik zimní příprava? Souvisí to spolu?
V zimní přípravě jsme nestihli všechno, co bychom potřebovali. Zimní přípravou to není, celou ji absolvovalo jen několik hráčů. Potýkali jsme se se zraněními a nemocemi.

Zdá se, že ani odchod zkušeného Petra Vonáška se příliš neprojevil.
Byl u nás na hostování z Marily Příbram, teď hraje v Žichovicích. Od něj sbírali hráči zkušenosti, to bylo důležité. Už před sezonou ale říkal, že by chtěl zkusit něco jiného. Ještě na podzim vydržel a v zimní pauze odešel.