Výsledky a komentáře k zápasům divizních dorostenců SK Strakonice 1908 – 17. kolo:

Starší dorost: Strakonice – ZČE Plzeň 3:0 (1:0), mladší dorost: Strakonice – ZČE Plzeň 1:3 (0:1).

Starší dorost

Pavel Koubek, trenér: „Plzeňany jsme v prvním poločase zatlačili na jejich polovinu, ale nedařila se nám kombinační hra, dělali jsme chyby při zpracování míče a jeho rozehrání, takže do šancí ke skórování jsme se moc nedostávali. Ve 36. minutě nám hosté nabídli šanci sami, když po fatální chybě obrany unikl Jiřík a jeho střelu brankář pouze vyrazil a dobíhající Říský míč dorazil. Po obrátce jsme pokračovali v tlaku a už ve 47. minutě Říský po úniku z poloviny hřiště kolem brankáře zvýšil na 2:0. Po hodině hry zkompletoval Říský hattrick. Další šance zůstaly nepotrestány. V 68. minutě nás Čížek zachránil po ojedinělé šanci hostů. Za druhou půli musím hráče za předvedenou hru pochválit.“

Sestava: Čížek – Mirvald, Mráz, Horejš, Vyrostek – Novák (77. Slavík), Koubek (46. Křivanec), Vojtěch Kacetl, Beneš (84. Fiřt) – Říský, Jiřík (80. Kešner).

Mladší dorost

Martin Červinka, trenér: „Sehráli jsme další zápas z kategorie těch špatných. Tým z dolních pater tabulky od prvních minut dominoval, naši hráči se dostali ke slovu až kolem 20. minuty, kdy dalekonosnou střelou prověřil pozornost gólmana Kuneš. Nakonec šli ale do kabin s jednogólovým náskokem hosté, tečovaný přímý kop skončil za zády našeho brankáře. Nástup do druhé půle nám vůbec nevyšel, ve 42. minutě po rozehrané standardní situaci proplul centrovaný balon až do naší svatyně. Jiskřičku naděje ke změně skóre vykřesal v 70. minutě Bálek, kdy po rohu přízemní střelou snížil. Ale to bylo z naší strany vše. Z následné převahy se již nic neurodilo, naopak: soupeř po naší chybě v obraně a špatné malé domů v závěru zápasu potvrdil své vítězství.“

Sestava: Keclík – Kuneš, Beran (56. Hrach), Kobera, Hoch – P. Bálek, Kohout, Kotrba, Frk (41. Neužil) – Butnaru, Rejšek.