Výsledky zápasů a komentáře 17. kola I. A třídy:

Protivín – Katovice 1:3 (0:2)

Stanislav Blažek, trenér: „Podali jsme výborný výkon. Hráli jsme pozorně v obraně a konečně dali i oba naši útočníci gól. Rozhodla naše aktivní hra, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Skóre otevřel v 7. minutě Houska po situaci, kdy šel sám na brankáře. Domácí srovnali, ale pro ofsajd jim gól nebyl uznán. Ve 23. minutě dal na 2:0 Kuncl, a to dost kuriózně: jeho nákop z vlastní poloviny skončil po odrazu za zády gólmana. Ve 33. minutě byl zbytečně vyloučen Biněda. Bylo důležité, že jsme do přestávky neinkasovali. Ve druhé půli jsme se víc zatáhli a soustředili se na defenzivu. Z brejku se podařilo Strnadovi dát už na 3:0 a měli jsme i další obrovské šance, ale neproměnili jsme je. Protivínští snížili až v nastavení.“

Klíčový okamžik: Vydařený první poločas – Katovice daly dva góly a i v oslabení udržely čisté konto. Rozhodující byla třetí branka.

Sestava: Matějovský – Peleška, Kuncl, Krejsa, Vlček – Janus, Malý (75. Koblic), Biněda, Šefčík – Strnad (86. Blatský), Houska (37. Krejčík).

Blatná – Prachatice B 4:1 (3:0)

Michal Brabec, asistent trenéra: „Prachatické béčko bylo velmi slabý tým. Kdybychom s ním nevyhráli, tak už asi s nikým. Opět jsme byli v oslabené sestavě, i tak jsme ale měli dát víc gólů. První půle byla dobrá, dali jsme tři branky. Pak už to hráči spíš odchodili.“

Klíčový okamžik: Blatenští byli celý zápas lepší, jen svojí nemohoucností se připravili o lepší výsledek.

Sestava: Fiřt – P. Čadek – Kratochvíl, Mikolášek, Uldrich – Skuhravý, Rubáš, Jiřinec, Vanduch – Nový (70. Paprštein), M. Bulka.

Osek – Sedlicen 1:3 (1:1)

Jan Koželuh, asistent trenéra Oseku: „Derby jsme absolutně nezvládli a zaslouženě ho prohráli. Šli jsme sice do vedení, ale poté byli hosté rychlejší, u každého míče dřív než my a hlavně důraznější v soubojích. Musíme se nad sebou zamyslet, začít bojovat tak jako dřív a přivézt ztracené body z venku.“

Klíčový okamžik: Osek jako by vedoucí gól ve 30. minutě uspal, poté už byl lepší soupeř a třemi góly skóre otočil.

Sestava: Chaluš – Čapek, Jůn, Hradecký, Sýkora (85. Zíka) – Carda, Koželuh, Chod, Kalianko – Herzig, Lenkey (67. Klečka).

Vladimír Klíma st., trenér Sedlice: „Bylo to derby se vším všudy. Výborné divácké prostředí, zápas slušné úrovně bez zákeřných zákroků, žluté karty byly za fauly, které vyplynuly ze hry. Domácí – bojující o čelo tabulky – byli pod větším psychickým tlakem, my jsme mohli jen překvapit. To se nám povedlo. Využili jsme soupeřových chyb a třikrát skórovali. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za důkladné dodržení všech taktických pokynů, obětavost a zápal pro hru. Velmi kvalitnímu soupeři přeji ve zbytku sezony mnoho úspěchů.“

Klíčový okamžik: „Sobotní vydání Deníku,“ tvrdí trenér Vladimír Klíma. „Stačilo v kabině přečíst výrok Oseckých ´Na podzim jsme Sedlici smázli, to samé předpokládáme i nyní…´,“ dodává kouč.

Sestava: Kahovec – J. Obleser, V. Klíma ml., J. Šiška, P. Obleser – O. Klíma, Mikeš (90. Čabrádek), Běloušek, Němec, Čapek (83. Hrouda) – Horňák (70. Štolba).