Stále níž a níž se v tabulce krajského přeboru propadají fotbalisté Přešťovic. Série proher pokračuje.

Protom nezískal z šesti jarních zápasů jediný bod v uplynulých pěti a v tabulce klesl na třináctou příčku (20 bodů). Boj o záchranu se ho už přímo dotýká!

Ve víkendovém 21. kole Přešťovičtí doma podlehli Bavorovicím 1:3 (0:1). Jak viděl zápas trenér?

Karel Sládek: „Rozhodly individuální chyby a to, že jsme ani v přesilovce proti deseti a posledních dvacet minut proti devíti nedokázaly kombinačně situace vyřešit a dotáhnout zápas alespoň k remíze. Přitom na Bavorovice jsme si věřili… Je to o šťastné výhře, o šťastném gólu, abychom se ze současné situace dostali. Chybí nám tvůrce hry, který by dal naší hře řád a systém. Druhá věc je, že mužstvo je mladé a když se nedaří, kluci si přestávají věřit.“

Sestava: Křišťan – Cibulka, Brom, M. Šrámek, Křiváček – J. Schánělec, K. Levora, Chvosta, Kotrnoch (80. J. Mára) – Horejš (31. V. Šrámek), Kálal (72. B. Mára).

Druhý okresní tým v soutěži – Vodňany – si vede lépe, po třech porážkách v řadě nyní doma zdolal Olešník 3:1 (2:1). Mužstvu patří sedmé místo.

Za utkáním se ohlédl kouč.

Libor Žák: „Získali jsme tři body, jsem spokojený. Zvlášť, když máme pořád patálie se sestavou. Hosté byli nebezpeční – bojují o záchranu a hra tomu odpovídala. My jsme šli do vedení šťastným gólem, Olešník však srovnal. Pak nás zachránil gólman Novák. Do kabin jsme šli nakonec přece jen s jednobrankovým náskokem, navíc krátce po změně stran jsme dali na 3:1. Na vyložené šance skončila druhá půle 2:2, skóre se už ale nezměnilo. Těší mě, že jsme dali tři góly, to se nám dlouho nepodařilo. Máme 31 bodů, můžeme tak dál zapracovávat mladé.“

Sestava: Novák – Vokatý, Polanský, J. Ciml, Hojdekr – Žák ml. (83. M. Ciml), Hodánek, Hrdlička, Jaroslav Jakš (69. Šuba) – Moravec (80. Jan Jakš), Hornát.