Fotbalový útočník SK Strakonice 1908 Petr Hovorka tentokrát remízu pro svůj tým nezachránil.

V sobotním utkání 21. kola divize ve Vejprnicích dostali Strakoničtí pár minut před závěrečným hvizdem za stavu 1:0 pro domácí výhodu pokutového kopu.

Jenže na rozdíl od prvního jarního zápasu doma s Bzovou, kdy právě Hovorka z „desítky“ rozhodl – také za stavu 1:0 pro soupeře – o dělbě bodů, tentokrát úspěšný nebyl.

Gólman jeho pokus vystihl. „Nepodíval jsem se. Když jsem se rozbíhal, už jsem věděl, kam to dám. Kdybych se kouknul, mohl jsem vystřelit na druhou stranu nebo doprostřed. Brankář si vybral stranu hned,“ popisuje penaltový okamžik Petr Hovorka.

Na penaltu byl určený a podle svých slov v žádném případě nervózní nebyl.

„Po zápase převládlo velké zklamání. Ale kluci, trenéři, Michal Káník – všichni mě podrželi. Takové věci se prý stávají,“ těší forvarda podpora.
Jedno je jisté: minimálně na bod Strakoničtí měli.

Domácí toho totiž příliš nepředvedli. „Měli jednu gólovku, která rozhodla celý zápas,“ přikyvuje Hovorka. „My jsme měli minimálně čtyři stoprocentní šance. Ale domácí gólman chytal velmi dobře. Vejprnice měly i štěstí,“ konstatuje útočník.

Domácí gólman chytal velmi dobře. S tím souhlasí i trenér Jaroslav Voříšek. Ale současně podotýká: „Naše zakončení nebylo až tak razantní. Chyba byla hlavně v nás.“

Pro kouče je prohra velkým zklamáním. „Nebyli jsme horším týmem. Kromě standardních situací, ze kterých Vejprnice hrozily, jsme je k ničemu nepustili. Měli jsme si s nimi poradit.“

Nový systém

Jihočeši v utkání vyzkoušeli nový systém: hráli v rozestavení 4–5–1. A podle Jaroslava Voříška ne špatně.

„Vzhledem k tomu, že jsme to neměli moc natrénované, to nebylo špatné. Pokud si hráči na takový systém zvyknou…“ Bude ho kouč chtít praktikovat i nadále? „Bude záležet na soupeři.“ Třeba přinese plody příště doma s Voticemi…