Souboj druhého s osmým, které od sebe v tabulce dělí osm bodů.

To bude sobotní okresní derby ve fotbalové I. A třídě mezi domácím Osekem a Sedlicí, jehož výkop je v 17 hodin.

Na jaře si zatím vedou lépe Sedličtí, připsali si sedm bodů, když ani jednou neprohráli. „Na úvod jsme měli dobré vylosování, hráli jsme se soupeři, kteří jsou na stejné úrovni s námi,“ komentuje to kouč Vladimír Klíma st.

Osek drží stříbrnou pozici. V odvetné části uhrál čtyři body. Klíma ho považuje za jasného favorita. A to bez ohledu na to, že jde o derby. „Ukázal to už na podzim u nás, kdy mu stačilo deset minut na to, aby rozhodl,“ vrací se k prvnímu zápasu, který Osečtí vyhráli 5:2, Klíma.

Proto by byl nyní spokojený i s bodem. K dispozici bude mít až na Jindřicha Šišku kompletní kádr. Naopak domácí, podle slov hrajícího asistenta trenéra Jana Koželuha, kompletní nebudou. „Chybět bude určitě kvůli zranění Kroupa. A nějaké absence asi ještě budou, někteří hráči jsou nemocní,“ upřesňuje Koželuh.

Osečtí si na soupeře věří. Už kvůli podzimnímu výsledku. Může se něco podobného opakovat? „Asi ne. Budeme chtít ale na soupeře vletět už na začátku. Na podzim jsme Sedlici smázli, to samé předpokládáme i nyní,“ říká asistent.