DOMAŽLICE – STRAKONICE 4:4 (1:2)

Drama se vším všudy se odehrálo v divizním taháku v Domažlicích, který sledovalo necelých osm stovek diváků! Strakoničtí i bez zraněných Martina Vozábala a Patrika Káníka po celý zápas vedli, ale vedoucí Jiskra nejprve kontaktním gólem snížila a vyrovnání na 4:4 se dočkala tři minuty před posledním hvizdem rozhodčího Klátila.

Střeleckou formu potvrdil dvěma zásahy strakonický Milan Glazunov. Strakonice vycházely ze zabezpečené obrany, z níž vyrážely do rychlých protiútoků. První branku dal v 19. minutě po chybě Lukáše Freie hostujicí Milan Glazunov. Za čtyři minuty vyrobil domácí kapitán Michal Tesař špatnou rozehrávku a hosté jí potrestali rychlím výpadem, na jehož konci střílel pod vybíhajícího Freie Jakub Říský po přihrávce Horejše a Glazunova.

Za tři minuty zahrával Leitl roh, míč propadl až na malé vápno, kde jej ,,uklidil“ za bezmocného Rojíka Milan Braun 1:2. Gólová přetahovaná pokračovala i po změně stran. Misky vah naklonil na jihočeskou stranu opět v 56. minutě Milan Glazunov, který unikl po levém křídle a střelou k tyči získal vedení 3:1.

V 73. minutě se domácí vzpamatovali, po levé straně se pěkně probíjel do šestnáctky Bárta, kterého fauloval Listopad a nařízený pokutový kop proměnil Braun. V 76. minutě pronikl opět do pravé strany domažlické obrany Šimánek, odcentroval na Benedikta, jehož volej trefil Donkovu ruku a byla na světě další penalta, kterou bezpečně proměnil zkušený kapitán Jiří Peroutka.

Když se v 79. minutě trefil perfektně z tr. kopu domažlický Bauer, znamenalo to opět kontaktní gól - 3:4. Enormní snaha domácích však přesto přinesla výsledek. Nejprve v 87. minutě po velkém závaru před Rojíkem trefili domácí opakovanými střelami jen těla bránících hostů, ale při dalším závaru v následující minutě se k míči odraženému po střele dostal Bahleda a z malého vápna jej poslal za Rojíkova záda - 4:4.

Skvělá a dramatická podívaná skončila dělbou bodů, Domažlice udržely remízou strakonického soka na šestibodovém odstupu.

Branky: 25. a 79. Braun, 73. Bauer z pen., 87. Bahleda – 19. a 66. Glazunov, 33. Říský, 76. Peroutka z pen. Rozhodčí: Klátil – Pečenka, Pastyřík. ŽK: 4:4. Diváků: 780.

Strakonice: Jaroslav Rojík - Listopad, Legdan, Peroutka, Šimánek - Horejš (90. K. Cibulka), Glazunov, Benedikt, Bambule, Kotrba - Říský (75. Křiváček).

 1. Domažlice ⋌17 13 1 3 37:23 40
2. Strakonice ⋌17 10 4 3 31:18 34
3. Bohemians 1905 B ⋌17 10 2 5 34:19 32
4. Votice ⋌17 8 4 5 31:20 28
5. Motorlet Praha ⋌17 8 3 6 30:24 27
6. Koloveč ⋌17 7 5 5 38:24 26
7. Benešov ⋌17 7 5 5 27:23 26