Fotbalisté Otavanu Poříčí ukončili premiérovou sezonu pod vedením Václava Palivce na výborném druhém místě. Právě s ním jsme si promluvili o dojmech, které z Poříčí po roce koučování má.

Panuje v klubu s druhým místem spokojenost? Před sezonou jste říkal, že kádr Poříčí má kvalitu na špici přeboru, což se vám podařilo potvrdit.
Samozřejmě, že určitá spokojenost panuje. Pro tak malou obec, kdy na fotbal chodilo i 250 diváků, jsme dosáhli dobrých výsledků. Kádr je takový, jak si jej připraví trenér s vedením. Musí samozřejmě fungovat trojúhelník- hráči, trenér a výbor .

V klubu byl na hostování z Češtic Jan Maršala, počítáte s jeho působením v Poříčí i pro příští rok?
S Honzou jsme již uzavřeli dohodu, ale v současné době by bylo předčasné ji ventilovat.

S jakými hráči jste byl v letošní sezoně nejvíce spokojen a proč?
Fotbal je kolektivní hra, takže do tisku jedince nechválím, to je věc pro kabinu.

Měli jste nejlepší ofenzivu v celé soutěži. Řekněte nám prosím, proč si myslíte, že dal zrovna váš tým tolik branek? Nacvičujete útočnou fázi nějak speciálně?
Samozřejmě, že nějaký nácvik střelby jsme prováděli, ale vše je v rámci počtu tréninkových jednotek, což je v okresních soutěžích složitá věc z důvodů zaměstnání, škol a podobných aktivit. Útočná fáze se neodvíjí jen od útočníků, musí na ni pracovat celý mančaft.

Oddíl Poříčí nemá žádné mládežnické týmy, je to veliký handicap? Mohlo by se to v příštích letech změnit?
Co se týče mládeže- věc je taková, že žáci pravidelně trénují pod vedením několika trenérů v čele s panem Polankou. Zúčastnili se také několika turnajů 4+1 na Strakonicku. V současné době probíhá jejich zaregistrování. Problém je v tom, že jsou ve velikém věkovém rozmezí. Uvidíme, první krok jsme udělali.

Jaké cíle si vytyčíte pro příští sezonu? Budete chtít jednoznačně postoupit, nebo by vám opět stačila špice tabulky?
Chceme hrát na špici přeboru, což bude letos velice těžké. Budeme se snažit také vytvořit fotbalovější prostředí a dělat radost našim fanouškům.

Kolikátého začínáte přípravu a s kým odehrajete přátelská utkání? Plánujete i nějaké soustředění?
Přípravu začínáme 11. července týdenním soustředěním v italském Bilione, poté pořádáme 19. července tradiční pouťový turnaj, 25. července je v Poříčí Erima cup, 1. srpna hrajeme krajský pohár a 8. srpna nás čeká přátelské utkání ve Vacově. Poté již následuje první mistrák.

Může se těšit fanoušek Poříčí na některé změny v kádru? Jednáte již s někým? Popřípadě na jakých postech vás „tlačí bota“?
Náš kádr je poměrně stabilizovaný. Získali jsme Maška z Katovic, který hrál již v sobotu na turnaji „Obcí s názvem Poříčí“. Ve Spáleném Poříčí u Plzně, kde se letošní turnaj konal, jsme skončili druzí. Turnaj jsme odehráli bez obdržené branky, s čímž jsem samozřejmě spokojen.

PAVEL PUBAL