STRAKONICE – MILEVSKO 2:0 (1:0)

První střelu v derby sié konto sice připsali hosté z Milevska, jenže brankář Rojík si v 6. minutě s nepříliš důraznou Bardovou střelou poradil bez jakýchkoli potíží. Jinak ale v první půli hru měli ve své moci hráči favorizovaných Strakonic.

V 9. minutě po faulu na Glazunova pálil z přímého kopu Petráň vysoko nad bránu, pět minut nato hledal Petráň kolmicí Jelovace, tomu ale míč ještě před vápnem ukopl gólman Slavík, jenž vzápětí „ukradl“ míč po Glazunově prostrčení i Jelovacovi. Ve 20. min. se po Repově chybné rozehrávce prohíčkoval až do malého vápna milevský J. Komárek, vracející se Repa ale svou chybu napravil a šikovného útočníka hostí tělem odstavil.

Deset minut před půlí domácí svou herní převahu vyjádřili prvním gólem, když Bambule nekompromisně levačkou napálil zpoza vápna odražený míč k tyči a Slavík plachtil vzduchem marně – 1:0. Do poločasu mohl po Repově přihrávce skórovat domácí Glazunov a po akci výborně hrajícího Komárka na druhé straně i Barda, brankáři Slavík i Rojík ale své minisouboje vyhráli.

Po změně stran začali lépe hosté, jenže M. Málek po rohu zblízka překopl a poté Suchanovu střelu z dvaceti metrů Rojík u tyče kryl. Hosté ve snaze vyrovnat všechny síly vrhli do útoku a domácí toho využili v 67. minutě, kdy Glazunov doťukl míč po ukázkové akci Reina a Jelovace do prázdné brány na 2:0. Ještě v závěru mohl po Slavíkově chybě Jelovac přidat třetí gól, milevský gólman svou nepřesnou rozehrávku ale napravil a pokud domácího útočníka o lob kryl.

Branky: 35. Bambule, 67. Glazunov. Bez karet. Diváci: 93. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Hrkal.

Strakonice: Rojík – Dvořák (71. Horejš), Leština, Sláma, Hájek – Repa (89. Šimánek), Bambule, Petráň, Rein – Jelovac, Glazunov.

Milevsko: Slavík – Škulina (71. Dvořák), Kosobud, Fiala, J. Málek – Barda, Převrátil, J. Komárek, Suchan, P. Komárek (43. M. Málek) – Kuchař (68. Bozděch).