Série přerušena. Fotbalisté Strakonic v sezoně poprvé inkasovali a současně poprvé nebodovali naplno.


Koloveč jako první s Jihočechy uhrála bod. Sobotní zápas na Křemelce skončil 2:2. Domácí museli skóre dotahovat, to se jim však povedlo a navíc do přestávky stav otočili.

Po obrátce byli jednoznačně lepší, hosté z ojedinělé šance ale vyrovnali.

Strakoničtí dohrávali po vyloučení Baxy v početní výhodě a navíc kopali penaltu, kterou ale neproměnili.

Domácí favorit byl od úvodních minut aktivnější a držel míč častěji na svých kopačkách. Hosté dobře bránili a z prvního vážnějšího útoku se dostali do vedení: v brejku do otevřené obrany poslal Bereczký kolmou přihrávku na Došlého a jeho střela pronikla Liškovi do sítě.

Domácí poté přidali na obrátkách a Koloveč se zbytečně zatáhla. Výsledkem byly dva góly, kterými Strakonice skóre otočily – nejprve ve 30. minutě Petráň a ve 41. minutě Káník.

Ve druhé půli měli domácí převahu, jenže byli to oni, kdo inkasoval: po přihrávce Doška dopíchl míč do branky Kožíšek a v 66. minutě vyrovnal.
Následující tlak Strakonic vyvrcholil sérií rohů – po jednom z nich Baxa vyrazil míč směřující do branky rukou a byl vyloučen. Ale Repa penaltu zahodil, přestřelil.

V závěru se Koloveč ubránila a několikrát ji podržel gólman Bojčuk. A když už ani ten ne, tak několikrát za utkání branková konstrukce…

Komentáře trenérů:

Jindřich Dejmal, Strakonice: „Koloveč potvrdila, že to je silný tým, ale měla velké štěstí. To, co jsme zahodili, a hlavně to, jaké jsme inkasovali góly… Oba jako přes kopírák, takové nemůžeme dostávat. Obrana nehrála tak špatně, ale byly tam individuální chyby při ztrátě míče už uprostřed hřiště. Jinak se hrálo na jednu bránu, nastřelili jsme čtyři tyče a neproměnili pokutový kop. To je strašně moc… Soupeře podržel brankář, i když my jsme mu to nakopávanými míči usnadňovali, točili jsme je k němu, nikoliv od něho, a to pro něj byla výhoda.“

Roman Vyleta, Koloveč: „Bod ze Strakonic je pro nás zlatý, jsme s ním maximálně spokojení. Procházeli jsme totiž obdobím, kdy se nám moc výsledkově nedařilo. Cením si bodu strašně moc. Začátek se vyvíjel dobře, dali jsme gól a měli jsme se uklidnit, držet míč. Ale naopak nám to svazovalo nohy. Tak přišel trest. Strakonice byly tři čtvrtě zápasu lepší, měly víc gólových šancí, nastřelily tyče a nedaly penaltu…“