STRAKONICE – KOLOVEČ 2:2 (2:1)

Domácí lídr tabulky poprvé v sezoně nebodoval naplno a poprvé inkasoval. Jihočeši měli celý zápas více ze hry, hosté vytěžili z minima maximum.

Strakonice začaly aktivně a ve 13. minutě Petráň z přímého kopu z úhlu nastřelil břevno. V 16. minutě z ničeho nic udeřilo na druhé straně a skóre otevřel Došlý. Ve 22. minutě byl blízko vyrovnání Káník, ale zdálky trefil jen tyč.

Poté jednou dobře zasahovali oba gólmani. Po půlhodině hry bylo vyrovnáno, Petráňovu hlavičku nejprve brankář Bojčuk zázračně vyrazil, ale po dorážce se už strakonický záložník mohl radovat. Domácí byli dál aktivnější a ve 41. minutě na zadní tyči zužitkoval centr Káník - 2:1.

Hned po změně stran hlavičkoval Jelovac „koníčkem“ nad bránu, v 53. minutě Petráňův přímý kop chytil Bojčuk a v 61. minutě parádní střela Reina za vápnem skončila opět jen na tyči. Strakoničtí předváděli pěkný kombinační fotbal a tlačili se do zakončení, ale v 66. minutě opět z ničeho nic udeřilo na druhé straně a zblízka vyrovnával Kožíšek.

V 68. minutě přišel klíčový okamžik: míč šel po rohu domácích do brány, odkud ho rukou vyrazil Baxa a byl vyloučen. K penaltě se postavil Repa, ale přestřelil! Tým od Otavy dál soupeře tlačil, ale jeho snaha skončila na jistém gólmanu Bojčukovi.

Branky: 30. Petráň, 41. Káník – 16. Došlý, 66. Kožíšek. ŽK: 0:4 (Baxa, Duben, Puchmertl, Bojčuk). ČK: 0:1 (68. Baxa). Diváci: 122. Rozhodčí: Svoboda – Vnuk, Ratajová.

Strakonice: Liška - Horejš (90. Šimánek), Sláma, Janů, Leština - Glazunov (46. Rein), Petráň, Benedikt, Repa - Káník (62. Bambule), Jelovac.

1. Strakonice 1908 5 4 1 0 13:2⋌13
2. Slavia Praha B 5 4 0 1 15:7⋌12
3. Benešov 5 4 0 1 11:5⋌12
4. H. Měcholupy 5 3 1 1 12:10⋌10
5. Votice 5 3 0 2 9:5⋌9
6. Tábor 5 2 2 1 8:7⋌8
7. Rokycany 5 2 1 2 9:4⋌7