Aleš Červenka působil v mládežnických mužstvech Dynama ČB, po přestupu do Písku odešel na půlroční hostování do Prachatic. Nyní zakotvil v divizních Strakonicích, ve kterých bude působit v podzimní části sezóny.

Jste odchovancem českobudějovického fotbalu, kde jinde jste ještě působil?

V Českých Budějovicích jsem prošel celou mládeží. Poté jsem nastupoval v Dynamu ještě rok za třetiligovou rezervu. Odtud jsem odešel do Písku a následně do Prachatic, ve kterých jsem strávil minulé jaro na hostování.

Jak jste se dostal do divizních Strakonic, kdo vás kontaktoval?

Volal mi sekretář klubu David Faja. O nabídce mi řekl také písecký pan Nousek a já jsem souhlasil. V Písku bych se na hřiště příliš nedostával, proto jsem rád, že o mě projevili zájem Strakoničtí.

U Otavy budete působit také jen na hostování?

Ano, z Písku jsem byl zapůjčen na půl roku. Podzimní část zde strávím, následná budoucnost je zatím nejasná.

V Tachově jste se uvedl skvěle, dokonce jste vstřelil gól. Mužstvu však utkání nevyšlo. Proč si myslíte, že Strakonice opět prohrály?

Utkání bylo naprosto nezvládnuté. Chyběl důraz, hráli jsme v křeči. Takový zápas se nesmí opakovat, musíme se zvednout co nejrychleji, nejlépe hned v sobotu s Řevnicí.

Vy jste utrpěl v Tachově zranění, zúčastníte se nadcházejícícho střetnutí?

Bohužel nenastoupím, ve středu jsem byl v Českých Budějovicích u ortopeda Vodičky, jenž mi nařídil čtrnáctidenní klid. Do postiženého místa jsem dostal injekci na zmírnění bolesti.

Co přesně se vám tedy stalo?

Jde o poškozený vaz mezi holenní a lýtkovou kostí v oblasti kotníku. S podobným vazem jsem již byl v minulosti na operaci. Ortoped mi řekl, že nyní mám poraněný jiný vaz, který nelze operovat. Zákrok by totiž znamenal konec kariéry.

Zápasu s Řevnicí se tedy přímo na hřišti nezúčastníte, co od něho očekáváte?

Především doufám, že kluci utkání zvládnou a připíšeme si první body v probíhající sezóně. Určitě se přijedu podívat a pokusím se kluky z tribuny povzbudit. Bohužel nenastoupí ani Michal Brozman, který se prý zranil na středečním tréninku. Údajně má svalové problémy.

Vedení klubu před sezónou prohlásilo, že si přeje konečné umístění na stupních vítězů. Prozatimní výsledky však tyto cíle nenaplňují. Co od angažmá ve Strakonicích očekáváte vy osobně?

O těchto prohlášeních nic nevím, neboť jsem zde v tu dobu ještě nepůsobil. Každopádně jsem rád, že jsem do Strakonic přišel, dost kluků z mančaftu znám, jsou zde skvělé tréninkové podmínky. Až se uzdravím, pokusím se přání a očekávání naplnit.

Předpokládám, že se znáte s Michalem Brozmanem a Stanislavem Legdanem. S kým jste ještě hrál?

S Michalem a Standou jsme hráli v Písku, odkud znám ještě Hanzlíka, jenž tam také chvíli nastupoval. Znám se i s Kubou Skálou, se kterým jsem působil v Dynamu. Problém se zapadnutím do kádru rozhodně nebude.

Autor: Pavel Pubal