Po dvou remízách přišla opět porážka, která při vítězství Vodňan v Oseku znamenala pokles v tabulce na poslední místo. Taková je realita fotbalistů Sedlice po 9. kole krajského přeboru po domácí prohře s druhým Tatranem Prachatice 1:4 (0:3).

O vítězi duelu bylo rozhodnuto prakticky po prvním poločase. Domácí trenér Přemysl Šroub smutně konstatoval, že takový první poločas za rok a půl působení u mužstva v jeho podání ještě nezažil. „Byl z naší strany směšný až tragický. Dělali jsme velké chyby."

Poprvé domácí inkasovali v 18. minutě, pak dostali dva slepené góly ve 37. a 38. minutě. Že šlo o hrubé chyby dokládají také slova hostujícího kouče Josefa Veselého. „Domácí gólman Charvát vyrobil dvě hrubice a my šli po brankách Zábranského a Tobiáše do dvoubrankového vedení. Poté vyrobil další velkou chybu stoper domácích a Šicner přidal třetí gól. Sedličtí se z toho již nevzpamatovali," uvedl.

Do druhé půle udělal trenér Šroub rošádu na pěti postech a přišlo zlepšení. V 79. minutě snížil pěknou střelou do šibenice Němec. „Tatran už za stavu 3:0 polevil," doplnil trenér. Jenže prachatický Ryšánek v závěru tečovanou střelou překonal Charváta počtvrté. Hostům navíc nebyly uznány další dva góly pro ofsajd.

Přemysl Šroub neviděl prachatického soupeře jako nehratelného, přestože šlo o souboj druhého s předposledním. „Prachatice nebyly o nic lepší než týden předtím Lažiště, kde jsme dokázali remizovat…"

Sestava: Charvát – Kuneš, V. Klíma, Mikeš, Obleser – Čapek, Trantina, Běloušek (46. Štolba), Němec (77. Lávička) – Hornát, Šimonovský.