Posílená rezerva pražské Sparty byla v úvodním kole nového ročníku fotbalové III. ligy nad síly strakonické farmy Dynama. Mladíci z Letné na Střeleckém ostrově, kde se v sobotu 10. srpna zápas hrál, zvítězili hladce 3:0.

„Sparta sice asi přijede spíše s mladými kluky, určitě ale bude silným soupeřem," přemítal před zápasem trenér farmy Jiří Lerch. V tom, že Sparta bude silná, se nemýlil, vedle mladých hráčů ale Pražané přijeli i se zkušeným Keričem na hrotu a navíc i několika pendly z prvoligového kádru (Staněk, Gil, Sýkora, Konaté).

Hned od začátku měli Pražané hru ve své moci. V 10. minutě běžel Reiter zprava sám na bránu, její strážce Rojík ale jeho ránu vyrazil a poradil si i s dorážkou Konatého. Vzápětí znovu po pravé straně utekl Reiter, přiťukl na Matouška, jehož střelu k tyči Rojík vyškrábl na roh. „Reiter s Konatém na krajích utekli kdykoliv chtěli," pochvaloval si po zápase na sparťanském webu trenér Martin Hašek…

První gól hostí však dal Kerič, jenž si v 15. min. po dlouhém pasu Deliho zaběhl za domácí beky a prostřelil Rojíka.

Už dvě minuty nato ale bylo málem srovnáno: Deli ve snaze skluzem vypíchnout Němcovi míč zamířil z 25 m do horního růžku vlastní brány, nadějný Staněk ale skvělým zákrokem dělovku svého spoluhráče vyrazil na roh.

Místo gólu na 1:1 ale ještě do půle Sparta své vedení navýšila, když se po Reiterově nahrávce technicky zpoza vápna trefil Miškovič.

Po přestávce dvakrát svedl Rojík vítězné souboje s úniky Keriče, jemuž v 66. min. skvěle chytil i gólovou hlavičku.

Dvě velké šance měli i Jihočeši, jenže Petráně zblízka vychytal Staněk, jenž si poradil i s hlavičkou Vaňka. „Když z takových příležitostí nedáme gól, nemůžeme uspět," litoval trenér Jiří Lerch.

Výhru Sparty v závěru zpečetil na 0:3 Pouček.

Fakta

Branky: 15. Kerič, 41. Miskovič, 82. Pouček. Bez karet. Diváci: 100. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Štuk.

Strakonice: Rojík – Dvořák, Novotný, Otepka, Funda (46. Lerch) – Radouch, Dobal (46. Benát), Petráň, Slavík (46. Vaněk), Wermke (60. Havelka) – Němec (85. Čadek).