Do nové sezony vstoupí o tomto víkendu také šestice okresních účastníků fotbalové I. B třídy. O jednoho méně, než v předchozím ročníku. Osek B postoupil do I. A třídy a Poříčí sestoupilo. Nováčkem jsou Vodňany B.

S jakými změnami a ambicemi jdou jednotlivé týmy do nadcházející sezony?

SOUSEDOVICE

Po minulém druhém místě se Westra bude chtít opět pohybovat v horních patrech tabulky. Konkrétnější už trenér Pavel Koubek nebyl. „Uvidíme, jak to půjde. V zimě třeba můžeme ambice upravit."

V mužstvu bude dál pokračovat Kohout a v jednání jsou ještě dva hráči. Naopak zatím kouč nemůže počítat s brankářskou jedničkou Šilhanem, který si dal pauzu. Tým bude disponovat dvojicí Chalupník – Frýda. „Snad se ještě zapojí do pole Rom a Rataj, i když ne třeba na plné vytížení," dodal trenér.

S přípravou byl spokojený, hráči chodili v hojném počtu. Co se týče zápasů, kromě Poříčí hráli Sousedovičtí s týmy z I. A třídy. Nejprve podlehli Mirovicím 2:3, potom porazili Poříčí 6:3, podlehli Oseku B 0:1 a Blatné 1:4.

Jako favorita na prvenství vidí Pavel Koubek Hradiště, které sestoupilo z I. A třídy. A vysoko budou podle jeho mínění i Lhenice.

VOLYNĚ

Volyňští pod vedením kouče Luďka Cimrhanzla vstupují do své druhé sezony v I. B třídě. Jaké budou mít ambice? „Pokud se vyvarujeme vyloučení a vyhnou se nám zranění, měli bychom se pohybovat v popředí tabulky. Minulá sezona nás posílila, teď bychom tedy měli nasbírané zkušenosti prodat," prohlásil trenér.

Problémem Slavoje by mohl být nepříliš široký kádr. Vrátili se Kubeš a Havlíček, prvně jmenovaný se ale do přípravy nezapojil a podle Luďka Cimrhanzla asi ani nezapojí. „A na vojenskou školu odešel Patrik Gašpar, s ním můžeme počítat až po přijímači," dodal kouč.

Příprava se povedla, Luděk Cimrhanzl byl spokojený. Vyšlo týmové soustředění v Kašperských Horách a hráči chodili na tréninky. „Byl jsem také spokojený s herní stránkou v přípravných zápasech proti soupeřům z I. A třídy. Porazili jsme Vacov 5:1, s Vimperkem jsme prohráli 1:2 vlastním gólem těsně před koncem. A vyšla nám generálka, o pouti ve skvělé atmosféře jsme porazili 3:2 Vodňany, které vyhlásily útok na postup. Hattrickem se blýskl Němeček starší. Ke konci jsme hosty přimáčkli a výsledek mohl být ještě vyšší," přiblížil kormidelník.

Jednoznačného favorita na prvenství Luděk Cimrhanzla nemá. Čeká vyrovnanou soutěž a rozhodne, kdo bude podávat vyrovnané výkony.

CHELČICE

Víceméně beze změn zůstal tým fotbalistů Chelčic, který odehrál minulou sezonu v klidu a skončil osmý. Pohybovat se znovu v klidném středu tabulky, takový cíl budou podle slov jednatele Jiřího Irala ml. mít Chelčičtí i nyní. „Nechceme se dostat k příčkám, kde se bojuje o udržení."

Odchody nebyly žádné. Co se týče příchodů, na hostování z Vodňan přišli David Jarolímek a Jan Jakš, hostování ze stejného oddílu bylo prodlouženou u Tomáše Kouby a Václava Mareše a ještě Jaroslava Křenka z Netolic.

V přípravě trénovalo mužstvo dvakrát týdně a odehrálo dva vítězné zápasy – se Záhořím a s Kluky. Také se zúčastnilo domácího turnaje Petra Chelčického v malé kopané. Jen generálka nevyšla, béčko Katovic k ní nepřijelo.

A jak Jiří Iral vidí boj o nejvyšší příčky? „Nahoře se budou pohybovat Sousedovice, Čkyně i Strunkovice. Jen nevím, co čekat od Hradiště."

BĚLČICE

V minulé sezoně se Bělčice pohybovaly v dolních patrech tabulky. Tomu se chtějí tentokrát vyhnout. Takže chtějí co nejdříve získat klid. „U nás je to tak, že když jsme kompletní, jsme hodně silní. Když ne, máme problémy," řekl trenér Luboš Krameš. Mužstvo může hrát hodně nahoře, ale také hodně dole.

Síla týmu zůstala stejná jako v předchozí sezoně. Odešel jen útočník David Říský (který ale hrál jen v několika málo duelech) na hostování do Klatov. Příchody jsou dva – útočník Řezáč z Milína a gólman Burian ml. z FK Příbram. „A chtěli bychom, aby se u nás rozehrál po zranění útočník Jakub Říský," dodal trenér.

V přípravě museli Bělčičtí zrušit dvě utkání, odehráli tak jen generálku; v ní rozstříleli Kluky 7:1. Luboš Krameš byl spokojený s prodělaným soustředěním v Chanovicích.

Co se týče favoritů soutěže, na špici bude podle něj Čkyně, ambice budou mít Sousedovice a Volyně. Dále neví, co čekat od Hradiště.

ŠTĚKEŇ

Hlavní změnou po skončení minulé sezony byla změna na postu trenéra. Tomáše Čakrta (odešel do Žichovic) vystřídal na lavičce Jiří Richtr. „Byl jsem osloven s tím, jestli nechci trénovat I. B třídu. A vzal jsem to," vysvětlil jednoduše a stručně nový kouč.

Jenže ke spokojenosti má daleko. „Příprava vůbec neproběhla podle představ. Více nemá cenu rozebírat," dodal.

Z mužstva nikdo neodešel, ale ani ho nikdo neposílil. Navíc někteří mladí hráči podle vyjádření trenéra oznámili, že skončili.

Štěkeňské tak podle všeho čeká opět boj o udržení. Tak jako v předchozím ročníku. „Budeme hrát o záchranu a budeme to mít hodně těžké," přisvědčil Jiří Richtr.

Koho vidí na horní příčky? Vzhledem k tomu, že v minulé sezoně soutěž tolik nesledoval, s tipem váhal. „Nahoře by ale mohla být Čkyně. A béčko Vodňan – má mladý a ambiciózní tým," uvedl.

VODŇANY B

Hrát jako nováček soutěže o záchranu? Ne. Kouč vodňanského béčka Radek Kapusta myslí na umístění v první polovině tabulky. „Máme tým na to, abychom nehráli o záchranu. Když dál zůstane týmový duch a kluci k zápasům dobře přistoupí, nemám obavy," řekl. I když ví, že to bude pro jeho mužstvo těžší než minulou sezonu v okrese. Uvedl, že neví přesně, co tým čeká. Jedno ale ví: „Rozhodovat bude každý bod," zdůraznil.

Kádr zůstal stejný. Co se týče letní přípravy, Radek Kapusta příliš spokojený nebyl. „Představoval jsem si ji jinak a ani výsledky nebyly nejlepší. Ale alespoň se z toho ponaučíme a bude to přínos v tomto směru."

Kdo bude hrát o první místo, to si netroufá říci. Soutěž totiž nezná. Prohlásil však, že všechna utkání na Šumavě budou těžká…

Kam za fotbalem

SOBOTA

Krajský přebor: Sedlice – Rudolfov (hř. Osek), Katovice – Planá nad Lužnicí, I. A třída: Blatná – Vimperk, I. B třída: Vodňany B – Kestřany (13.30), Štěkeň – Sousedovice, Chelčice – Volyně, okresní přebor: Lom – Lnáře (16), Bavorov – Junior Strakonice, Střelské Hoštice – Civa Trans Rovná, Malenice – Dražejov, Čestice – Poříčí.

NEDĚLE


I. A třída: Osek B – Vodňany (15), okresní přebor: Katovice B – Cehnice, Blatná B – Sedlice B.

Pokud není uvedeno jinak, jsou úřední začátky zápasů v 17 hodin.