Před pátečním utkáním Dynama se Znojmem odpovídal na dotazy Deníku.

V předchozím utkání s Varnsdorfem jste Romanu Wermkemu podal gólovou asistenci jako na stříbrném tácu, teď ve Frýdku-Místku jste skóroval sám. Takže forma je tady?

To nevím, nicméně cítím se dobře a doufám, že mi ta pohoda vydrží co nejdál.

Ve Frýdku ještě poté, co normální hrací doba zápasu vypršela, jste díky vaší trefě vedli 1:0, nakonec jste vezli jen bod. Hodně to mrzelo?

Samozřejmě, že nás to mrzelo. Tím spíše, že jsme byli lepší, hráli jsme dobře a průběh zápasu jsme po celou dobu měli ve svých rukách. Jenže to jsme celí my, že si necháme dát takový gól, tak úplně zbytečný a navíc ještě v dvaadevadesáté minutě… Je to velká škoda, ten zápas jsme měli zcela jednoznačně vyhrát.

Vám se v létě i v zimě v přípravných zápasech hodně dařilo a byl jste také nejlepším střelcem mužstva, jenže v sezoně najednou jako již utne. Čím to?

Už jsem to v nějakém rozhovoru říkal, že teď na jaře svou roli sehrála i epidemie příušnic. Byly to nečekané komplikace a já se musel nejdřív dát pořádně dohromady. Zdá se, že teď se mi daří, takže mohu jen opakovat, aby to trvalo co nejdál.

Vy jste se před cestou do Frýdku dal slyšet, že po třech remízách už chcete zase konečně vyhrát. Ale byla z toho jen další remíza…

My vlastně celé jaro hrajeme docela dobrý fotbal, sráží nás ale individuální chyby v obraně. To nás štve a ve Frýdku nás to štvalo tím víc, že jsme o vítězství přišli až v té 92. minutě.

Ve Frýdku jste sahali po vítězství, přestože vám vzadu chyběli Novák s Klesou a až ke konci šel do hry Benát.

Jak jsem říkal, byli jsme tam lepší. Myslím, že jsme na soupeře byli dobře připraveni a že ti kluci, co za Benyho nebo za Novase naskočili, odehráli dobrý zápas. Je tu kvalitní manšaft a je velká škoda, že jsme vítězství neudrželi.

Vůbec se netajíte tím, že byste po sérii remíz už zase chtěli vyhrát. Takže Znojmu, které patří k aspirantům na postup, to v pátek na Střeleckém ostrově nijak neulehčíte?

To určitě ne! Naopak, já doufám, že na stadion přijde hodně lidí a že uvidí taky dobrý zápas a s dobrým koncem pro nás.

V předjarní generálce jste tady Znojmo porazili 1:0, a pokud se nemýlím, ten gól jste vstřelil právě vy. Že by se historie opakovala?

Je to tak, vyhráli jsme 1:0 a já ten gól dával. A to hodně jednoduchý gól, dostal jsem to od Šimiho (Jana Šimáka – pozn.) do prázdné brány. Vůbec bych se nezlobil, kdyby teď v pátek tomu bylo podobně…

Dynamo v pátek se Znojmem

Aspiranty na postup do I. ligy v pátek prověří fotbalisté obou jihočeských účastníků II. ligy: Táborsko zamíří do Karviné, českobudějovické Dynama se v pátek od 18.00 hod. střetne na Střeleckém ostrově se Znojmem.

Trenér David Horejš se na páteční duel se Znojmem velice těší. „Se hrou mužstva ve Frýdku-Místku jsme byli velice spokojeni, u některých jednotlivců tam byly nadstandardní výkony," pochvaloval si českobudějovický kouč a zmínil třeba Opluštila, jenž vedle Hájovského na stoperu zaskočil za zraněného Nováka. „Oba stopeři svou výškou i důrazem na domácí útočníky a na nakopávané balony platili," vyzdvihl Horejš.

Podle jeho názoru by páteční zápas jeho svěřenců se Znojmem mohl přinést pro diváky atraktivní podívanou. „Znojmu jde o hodně, chce hrát na postup a po porážce v Táboře nebude chtít podruhé v řadě prohrát. Nic to ale nemění na tom, že i my chceme hrát na vítězství," ujistil.