Počtvrté za sebou dokázali fotbalisté Sedlice vyhrát. V sobotu 3. listopadu ve 13. kole krajského přeboru porazili doma Třeboň 2:0 (1:0) a patří jim průběžné šesté místo.

Tentokrát však Sedličtí vyhráli se štěstím. Soupeř trefoval – naštěstí pro ně – jen brankovou konstrukci. A nováček soutěže udeřil dvakrát, jak je u něj zvykem, ze standardních situací.

Komentáře k zápasu:

Přemysl Šroub, trenér Sedlice: „Třeboň byl asi nejlepší tým, se kterým jsme hráli. Je to pro ni krutá porážka – dobře kombinovala, byla fotbalovější a třikrát nastřelila jen tyč. Měli jsme štěstí, to musím přiznat. Využili jsme dvou standardních situací. Nejprve ve 38. minutě vyrazil brankář hostů pokus Bělouška a z dorážky skóroval Šimonovský. Po hodině hry zamířil Běloušek z trestného kopu přesně do šibenice – 2:0. Soupeř měl sice v utkání více ze hry, lépe kombinoval, my jsme to doháněli bojovností, nasazením a standardními situacemi. Do konce podzimu chybějí dvě utkání – teď jedeme k těžkému zápasu do Vodňan, každý bod z venku je dobrý. Na závěr pak chceme porazit Veselí nad Lužnicí. Už teď máme bodů nad rámec, ale bylo by lepší přidat další."

Marcel Tomášek, trenér Třeboně: „Herně jsme obstáli, výsledkově ne. Celý zápas jsme byli lepší, nastřelili dvě tyče a břevno a vytvořili si další nadějné možnosti, jako třeba Franěk či Zvánovec. V koncovce jsme ale bezzubí. Prostě nám chybí hráč, který by během půl sezony dokázal dát deset gólů, a to nás sráží. Domácí měli jen šanci v 5. minutě a pak standardky, po nichž také padly obě branky. Pokud venku neskórujete, nemůžete myslet na body."

Sestava: Charvát – Čapek, Svoboda, Kuneš, Obleser – Hornát (90. Forman), Trantina, Běloušek, Němec – Šimonovský (85. V. Klíma), Mikeš (91. Lávička).