Na šest prodloužili blatenští fotbalisté nelichotivou sérii porážek. A už počtvrté v sezoně nebodovali doma. Ve 13. kole I. A třídy podlehli v sobotu 5. listopadu druhým Bernarticím 1:2 (0:0) a v tabulce jsou osmí s 16 body.

Blatenští opět nastoupili v jiné sestavě než předtím. Snaha ukončit černou sérii vzala za své v 19. minutě. „Vše se sesypalo po zbytečném a možná i přísném vyloučení Filipa Čadka," zmínil trenér Michal Čadek.

Domácí museli hrát trpělivě a zezadu, což se ukázalo být pro hodně mladý tým velké sousto. „Po rohu jsme si nechali dát branku a když jsme začali hru tlačit dopředu, dostali jsme druhou. Bernartice si svojí tradiční hrou ´nikam se nežeň´ výsledek pohlídaly a my jen snížili," popsal kouč.

Podle něj na dobrý výsledek jeho svěřenci měli. „Ale nedáváme góly, a tak jsem docela rád, že podzim skončil. Jaro začíná už za týden a já věřím, že do něj vstoupíme vítězně," dodal.

Po třech zápasech, ve kterých vodňanští fotbalisté získali sedm bodů, poznali v neděli 6. listopadu pátou porážku v sezoně. Na hřišti posledního Milevska B podlehli 1:2 (0:1) a jsou s 16 body v tabulce devátí.

Domácí vedli od 4. minuty, ale hosté v 81. minutě vyrovnali a sahali po bodu. Jenže o ten je soupeř připravil trefou z 89. minuty. Trenér Václav Hrachovec nebyl s výkonem svého mužstva spokojený, hráči si podle něj na hřišti dělají, co chtějí. Milevsko mělo více štěstí, utkání bylo ale spíše remízové.

Sestavy

Blatná: Peroutka – Šejvar (70. Jícha), Říha, Hrubý, Motyka – Křivanec – Sýkora, Sedláček, Prokopec, Mišiak – F. Čadek.

Vodňany: J. Novák – Staněk, Konvička, Malík, Šourek – David Bečvář, Chalupský, Volmut (65. Rauscher), Bače (79. F. Hubáček) – M. Novák (59. Krejčí), Vokatý.