O všem rozhodla 69. minuta a vlastní branka Kuneše, který chtěl odvrátit centr ze strany, ale hlavou přehodil vlastního brankáře. „Byl to smolný gól. Je to škoda," konstatoval sedlický kouč Přemysl Šroub.

Sedličtí hráli hodně odzadu a spoléhali na brejkové situace. V první půli je podržel gólman Vadlejch, zneškodnil čtyři dobré šance domácích. O to víc trenér Šroub litoval gólu, který přišel v době, kdy už tlak Prachatic nebyl tak velký.

Kouč Prachatic Josef Veselý k zápasu uvedl: „Bylo to především o dobývání sedlické branky. Od začátku to zatáhli dozadu a my museli vymýšlet, jak tou hrází těl projít. V prvním poločase soupeř ještě sem tam zahrozil z brejků, ale v tom druhém se nedostával prakticky přes půlku. Nakonec nás zachránil vlastenec soupeře, my nebyli schopni to sami do branky dotlačit."

Hrát zezadu a spoléhat se na brejky, taková je taktika Sedlice v každém utkání venku. Ale tentokrát chyběla finální přihrávka. O tu se stará Martin Běloušek, který však chyběl z rodinných důvodů.

„Také proto jsme se do šancí nedostávali. Až na výjimku v 85. minutě, kdy Mikeš vstřelil vyrovnávací gól, který ale kvůli metrovému ofsajdu neplatil," zmínil se Šroub.

Ale z druhé porážky během krátké doby nedělá kouč žádné závěry. „Bylo to o gólech a s Hlubokou jsme měli v zakončení smůlu. V Prachaticích to byly od nás spíše náznaky šancí." Podle něj je ale také třeba vzít v potaz sílu a kvalitu soupeřů, kteří patří k top týmům v soutěži.