Výsledky fotbalistů Sedlice byly v podzimní části krajského přeboru velkým překvapením. Tým jde do jarních odvet ze čtvrtého místa s 28 body. A bude chtít mít lepší jaro než 
v minulé sezoně, které se mu po vydařeném podzimu vůbec nepovedlo. „Chceme se samozřejmě udržet v horní polovině tabulky," říká k cílům trenér Přemysl Šroub.

Podzim byl z vaší strany velmi vydařený. Myslíte si, že stejně tak dobré může být i jaro?
Máte pravdu. Podzim byl velice vydařený a bude hodně těžké takové výsledky zopakovat. Budeme se snažit nahrát co nejvíce bodů a včas si zajistit záchranu 
v soutěži.

Straší vás tedy vzpomínka na minulý ročník, kdy jste také měli dobrý podzim, ale hlavně druhá polovina odvetné části byla hodně mizerná a bodovali jste minimálně a v tabulce se propadli?
Na výsledky má vliv řada faktorů. Jestli hráči poctivě trénují, jestli se vám vyhýbají zranění… A to se nám bohužel vloni nevyhnulo. Pokud máte úzký kádr jako my, je to velký problém. Když se nám toto na jaře vyhne, tak žádný strach nemám.

Co jste udělali pro to, aby bylo jaro tentokrát lepší než to minulé?
Snažili jsme se poctivě trénovat. Na jaké výsledky to bude stačit, ukáže až samotná soutěž.

Jaká byla zimní příprava – na co jste se zaměřili po herní stránce, co vám ukázaly přípravné zápasy, na čem jste se snažili pracovat?
Vzhledem k pracovní vytíženosti řady hráčů jsme trénovali
 i o víkendech a odehráli osm přípravných zápasů. Takže herní praxe nám chybět opravdu nebude. Říká se , že nejlepší trénink je zápas… Tak uvidíme. Moje představa o ideální zimní přípravě je ale o trošku jiné tréninkové morálce.

V přípravě jste hráli v sestavě
 s řadou mladíků. Dostanou šanci 
i na jaře? Omlazujete?
Trénovali jsme společně s dorostem a vzhledem k osmi přípravným zápasům jsem je využíval hodně. Řada z nich má dobré předpoklady se zapojit i do mistrovských utkání krajského přeboru. Právě proto chci co možná nejdříve uhrát takový počet bodů, který nám zaručí včasnou záchranu, aby mohli dostat co možná nejvíce příležitostí.

Jak to bude se zkušeným Martinem Bělouškem, který ohlásil, že končí a na podzim hrál jen některé zápasy? Přemlouvali jste ho i pro jaro? Jak bylo na podzim znát, když byl a nebyl – zvykl si na jeho absenci už tým a přizpůsobil se?
Martin je důležitým článkem našeho týmu a hodně na něj spoléhám. Když je na hřišti, je to znát i na výkonu celého mužstva. Já ho přemlouvám prakticky na každý zápas a budu to dělat také na jaře. V kolika utkáních nastoupí, to se uvidí. Je vidět z přípravy, že chuť a fotbalový um neztrácí, a tak doufám, že ho budu mít v sestavě hodně často.

Jak se změnil kádr?
Na střídavý start by k nám měl přijít bratr Jakuba Říského David a Jakub Forman je na střídavý start v týmu Písku U19. Síla kádru by tedy měla být stejná.

Jdete do jara kompletní – hlavně jestli je fit Jakub Říský, který byl hlavním tahounem? Je to on, na koho budete opět nejvíce spoléhat?
Kompletní do jara nejdeme. Na začátku nám nějaké zápasy bude chybět kapitán Zdeněk Mikeš. Během zimní přípravy byl na operaci tříselné kýly a je to pro nás velká ztráta. Doufám, že se dá co nejdříve dohromady 
a dožene tréninkové manko. Co se týče Jakuba Říského, prakticky celou přípravu promarodil
 s kotníkem. Předminulý týden už nastoupil na druhý poločas do zápasu s Mirovicemi a dal tři góly. Náš systém je založen na útočnících typu Kuby a samozřejmě na jeho góly budeme hodně spoléhat.

Jak vidíte odvetnou část, jaké cíle si dáváte? Přeci jen, kromě suverénních Dražic hrajete o úplnou špičku. S čím byste byl spokojený?
Cíl je pořád stejný; včasné zajištění záchrany v soutěži a udržet se samozřejmě v horní polovině tabulky. Čeká nás ale řada těžkých zápasů.

Budete ohledně umístění také koukat na to, abyste skončili výše než váš okresní rival Osek? Berete to 
s ním prestižně?
Určitá rivalita mezi Osekem 
a Sedlicí je, ale spíše mezi hráči. Já beru zápasy s nimi prestižně, ale co se týče umístění, koukám pouze na Sedlici. Za to jsem zodpovědný. Osek mě v tomto směru netrápí.