Z domácích zápasů fotbalistům Sedlice přibývají body. V neděli 26. dubna si poradili s béčkem Písku, porazili ho o třídu 4:1 (3:1) a v tabulce se po 23. kole posunuli na čtrnácté místo, kde mají 24 bodů; stejně jako Hluboká a Kaplice pod nimi.

Domácím skvěle vyšel úvod zápasu, když hned v 6. minutě kanonýr David Říský přesnou nahrávku od Václava Šrámka umístil přesně a druhou hned v 8. minutě, tentokrát z pravé strany od Sandra za obranu, a bylo to 2:0.

Potom hosté třikrát nebezpečně stříleli: ve 21. minutě P. Novotný, v další minutě Hlavín, ale těsně vedle a až Listopadovu střelu ve 25. minutě do vinglu musel vytěsnit Vančát na roh.

Ve 30. minutě se kopala penalta za sražení domácího Mikeše po přímém kopu, ze které Vladimír Klíma zvýšil na 3:0. Pět minut nato vydařenou akci Píseckých zakončil Staněk těsně vedle. Ale ve 38. minutě se už hosté dočkali, když si po přetaženém rohovém kopu na křížnou střelu mířící vedle naběhl Škulina a lehce skóroval – 3:1.

Krátce po změně stran to byli opět Sedličtí, kdo skóroval – Václav Šrámek po pěkné individuální akci Sandra přes dva beky. Zbytek zápasu se už dohrál bez změny stavu.

Komentáře k zápasu

Jiří Slabý, trenér Sedlice: „Jinak vyrovnaný zápas rozhodla první desetiminutovka, která nám vyšla k velké spokojenosti – dvě povedené akce zakončil David Říský. Po přestávce jsme brzy přidali čtvrtý gól a utkání se definitivně zlomilo v náš prospěch. Body potěšily, teď nás ovšem čekají další důležité boje s těžkými soupeři."

Jaroslav Kostka, trenér Písku B: „Zápas ovlivnily dva rychlé góly, které padly jako přes kopírák. Když domácí po půlhodině proměnili penaltu, bylo už prakticky rozhodnuto. Projevila se nezkušenost mladých hráčů v naší sestavě. Sice jsme měli nějaké střely z dálky, vyloženou šanci jsme si však nevypracovali. Sedličtí hráči byli důraznější a šli za vítězstvím."

V dalším kole čeká Sedlické soupeř z nejtěžších – v sobotu dopoledne jede mužstvo k zápasu s prvním Jindřichovým Hradcem.

Sestava: Vančát – V. Klíma, Trantina, Čabrádek (76. Šavrda), Obleser – V. Šrámek, Sandr, M. Šrámek, Hornát (83. Chytka) – Mikeš, D. Říský.