Uhrát na jaře co nejdříve první body. Takové přání měl trenér fotbalistů Sedlice Přemysl Šroub. Dočkal se ve druhém utkání, kdy Sedličtí v sobotu 22. března doma v rámci 18. kola krajského přeboru porazili čtrnáctý Rudolfov 2:1 (0:0). V tabulce si tým polepšil na čtvrté místo.

O výhře rozhodl nový kapitán Zdeněk Svoboda, který dal oba góly.

Kouč ale označil vítězství za šťastné. „Mám ze zápasu smíšené pocity. S naším výkonem jsem totiž nemohl být spokojený, k ideálu měl hodně daleko. Ale pozitivní je, že kluci za nepříznivého stavu nic nezabalili, houževnatostí a bojovností stav otočili."

Navíc Sedličtí přišli na nějakou dobu opět o svého nejlepšího kanonýra Jakuba Říského, který se zranil a o poločase střídal. „Jakub si udělal těžký výron kotníku. Jeho absenci vidím minimálně na tři týdny. Je to pro nás zase další komplikace," dodal Šroub.

V první půli se domácí skoro nedostali k žádné hře, hosté většinu balonů nakopávali do vápna, s čímž si Sedličtí nedokázali poradit. „Rudolfov měl dvě tutovky, mohli jsme klidně do přestávky prohrávat 0:2. Přežili jsme vlastní smrt," vylíčil trenér.

Po obrátce nabádal Přemysl Šroub své svěřence k větší aktivitě. Tu ale přibrzdil faul Kuneše ve vápně v 56. minutě, po němž následovala penalta a Patrik Raab z ní poslal Rudolfov do vedení. Kouč reagoval.

„Vytáhl jsem hru na dva útočníky – k Davidovi Řískému se přidal Běloušek. Začali jsme mít převahu a díky Zdeňkovi Svobodovi jsme po dvou standardkách skóre otočili," zmínil se Přemysl Šroub.

Kapitán v 68. minutě nejprve vyrovnal hlavou a v 80. minutě dorazil brankářem vyražený míč do sítě. Hosté ve zbylém čase vrhli vše do útoku a mohli ještě srovnat, hlavička šla ale naštěstí pro domácí vedle. Šťastné vítězství tedy domácí uhájili.

Sestava: Vadlejch – Kuneš, V. Klíma, Svoboda, Obleser – Hornát, Čapek, Káňa (66. Forman), Běloušek, Němec (90. Mikeš) – J. Říský (46. D. Říský).

V dalším kole Sedlice hraje opět doma. V sobotu hostí desáté Čimelice, které porazila na podzim 1:0.