Trenér Přemysl Šroub přiznal, že získat tři body nebylo vůbec jednoduché. Zápas přerušil dokonce déšť a krupobití. „Proto jsem rád, že jsme dokázali rozhodnout ještě předtím. Ve 20. minutě sklepl Běloušek míč Šimonovskému a ten z vápna skóroval," přiblížil sedlický kouč.

Ve druhém poločase byl terén hodně těžký, výrazně ztěžoval jakoukoliv kombinaci. Míč se zastavoval v loužích. Situaci si domácí zkomplikovali v 55. minutě, kdy byl vyloučen brankář Charvát. „Bylo to při nějaké strkanici, Radek dostal červenou kartu v přerušené hře. Byl to zkrat a bohužel nám bude chybět, což je velká ztráta, měl formu," litoval Šroub.

Do branky tak šel náhradník Vadlejch, a to za jediného útočníka Šimonovského. Sedličtí se tak ve zbývajícím čase už soustředili jen na udržení výsledku 1:0. „My jsme hodně míče nakopávali, hráči Lažiště se snažili kombinovat. Ale na terénu, který byl, to nešlo a vyloženou šanci si hosté nevytvořili," hodnotil duel Přemysl Šroub.

Šéf lažišťského fotbalu Václav Princ k utkání uvedl: „Terén byl v hrozném stavu a těžko se na něm hrálo. Domácím byl vyloučen gólman, což měla být pro nás výhoda. Snažili jsme se alespoň o vyrovnání, ale vše se utápělo v těžkém terénu." A zápas shrnul následně ve stručnosti takto: „Sedlici se podařilo vstřelit branku a pak již vše odbránila. Nejvíce mě prohra mrzí v tom kontextu, že Sedlice byla jedním z nejslabších jarních soupeřů."

Sestava: Charvát – V. Klíma, Svoboda, Kuneš, Obleser – Hornát (90. Vlk), Mikeš, Čapek, Němec – Běloušek – Šimonovský (55. Vadlejch).