Ještě v minulé sezoně je dělil rozdíl tří soutěží. Nyní se spolu fotbalisté Sedlice a Junioru Strakonice utkají v souboji dvou aktuálně nejlepších týmů I. B třídy skupiny C.

Strakonický nováček nejnižší krajské soutěže, kam postoupil jako vítěz okresního přeboru, po pěti kolech s pěti výhrami vévodí tabulce. Sedličtí, kteří neudrželi krajský přebor a přihlásili se „jenom" do I. B třídy, jsou se čtyřmi vítězstvími a jednou porážkou o tři body na druhém místě.

Hlavní zápletka je jasná: udrží Junior sérii vítězství?

Takové přání samozřejmě Strakoničtí mají. „Pojedeme si pro body a rádi bychom získali všechny tři. Ovšem i v případě remízy udržíme odstup na prvním místě na tři body," prohlásil trenér Luděk Cimrhanzl.

Domácí kouč Vladimír Klíma st. na otázku, jestli by byl spokojený s bodem, měl jednoduchou odpověď: „My chceme každý zápas vyhrát!"

Podle Luďka Cimrhanzla na sebe v sobotu ve 13 hodin narazí dvě nejlepší mužstva a utkání vnímá jako souboj s nejtěžším protivníkem v soutěži. „Sedlice v kádru udržela šest nebo sedm hráčů, kteří hráli krajský přebor a jsou zvyklí na krajskou úroveň," zmínil kvalitu domácích.

Vladimír Klíma bere zápas tak, že proti sobě nastoupí spousta kamarádů. „Hecování už běží," poznamenal.
Strakonický lodivod míní, že soupeř je na tom dobře rychlostně a soubojově. „Bude to zajímavá konfrontace a pro nás výzva hrát proti nedávnému pravidelnému účastníkovi krajského přeboru. Sedlice bude mít výhodu domácího prostředí, my jsme venku trochu horší," přiblížil Cimrhanzl.

A sedlický kormidelník zase dobře ví, že Junior těží z obrovské zkušenosti hráčů. „Ale my na něj vlétneme a převálcujeme ho. Bude sice favoritem, má větší fotbalovou kvalitu, ale my také nejsme žádní nazdárci. Junior je v porovnání s námi jen o chlup lepší, o ty tři body," zmínil Klíma.

Utkání bude pikantní také z toho pohledu, že v týmu Strakonic působí od nové sezony Václav a Martin Šrámkové, kteří v minulém ročníku oblékali právě dres Sedlice v krajském přeboru.

Oba v minulém kole mužstvu z osobních důvodů chyběli, nyní budou k dispozici. „Budou mít o motivaci postaráno, bude to pro ně prestižní duel," konstatoval Cimrhanzl. Do sestavy by se měl vrátit i vyloučený Kalianko, naopak chybět bude z rodinných důvodů Cibulka.

Domácí jdou do zápasu kompletní, s minimálními absencemi, které jsou nahraditelné. „Junior hraje výborný fotbal, my se snažíme hrát dobrý fotbal. Když u tohoto zůstane, bude to pěkné utkání," uzavřel Vladimír Klíma. To si přejí všichni fanoušci.