Poprvé v novém ročníku krajského přeboru se fotbalisté Sedlice představili na domácím hřišti, které prošlo rekonstrukcí. Ale premiéra se jim nevydařila úplně na jedničku, s Planou nad Lužnicí – která je nováčkem – v sobotu 29. srpna v rámci 4. kola jen remizovali 1:1 (0:1) a jsou s pěti body na jedenáctém místě.

Prvních dvacet minut měli veškeré dění v moci domácí, předváděli pěkný fotbal a měli šance. „Ale zakončení bylo takové, že soupeř nemusel vyvinout moc energie, aby udržel nulu. Stříleli jsme totiž těsně vedle, nebo slabě," přiblížil trenér Jiří Slabý.

Až po dvaceti minutách se hosté poprvé dostali do vápna soupeře, ale brankář Vančát si lehce poradil. „Poté však hosté srovnali krok a z jediné šance první půle dali ve 31. minutě gól, po individuální akci se pěkně trefil Pěknic."

Po změně stran hrozili častěji Sedličtí, vědět o sobě však dali také hosté. Vyrovnání se domácí dočkali až deset minut před koncem, kdy po faulu na Musila sudí nařídil penaltu a Vladimír Klíma ji proměnil.

„I přes třicet minut hry na tři beky a tři útočníky jsme více nevyprodukovali, hosté na konci mohli ještě rozhodnout Pösingerem do odkryté branky po vychytání samostatného nájezdu jinému útočníkovi. Pouze dvacet minut výborné hry v zápase nestačilo, chyběla nám větší fotbalová odvaha," zhodnotil kouč.

Sestava: Vančát – V. Klíma, Škulina, Čabrádek, Obleser – V. Šrámek (65. Musil), M. Šrámek, Brož (69. Běloušek), Chytka – Mikeš, Sandr.