Od první minuty bylo znát, že proti sobě stojí mužstva z opačných pólů tabulky. „Soupeř nás přehrával aktivní hrou, kombinoval, do 21. minuty bez úspěchu; to se uvolnil Horka, zpětně přihrál a Pösinger otevřel skóre," řekl sedlický kouč Jiří Slabý.

Do poločasu po pěkné kombinaci z pravé strany zvýšil Beránek a před přestávkou po rozehraném rohu na 3:0 upravil hlavou Císař. „My jsme ve 22. minutě měli pološanci, kdy po Mikešově prodlouženém autu míč poskakoval metr od brankové čáry, ale nikdo se k němu trestuhodně nedostal," dodal trenér.

I ve druhém poločase měli navrch dobře hrající domácí, třikrát střílel Koutný a třikrát Horka, ale výsledek pečetil Pösinger.

Druhá pološance hostů přišla v 63. minutě – Václav Šrámek prošel, poslal míč za obranu, jenže Němec nedoklouzal. „Utkání jsme odbojovali, to ale na Jindřichův Hradec nestačilo. Potvrdil, že postavení na prvním místě není náhodné. Nám nezbývá než se soustředit na další těžká utkání," hodnotil Jiří Slabý.

A jak viděl utkání domácí trenér Marek Černoch? „Po zbytečné porážce v Čimelicích jsme si chtěli napravit reputaci a jsem rád, že se nám to povedlo. Od prvních okamžiků jsme soupeři šlapali na paty, vytvořili si trvalou převahu a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme střelecky, hosté zaostávali úplně ve všem."

Sestava: Vančát – Klíma, Trantina, Čabrádek, Obleser – V. Šrámek, Mikeš, M. Šrámek, Čapek (61. Sandr), Němec – D. Říský (83. Křivanec).