Třetí utkání bez vstřeleného gólu v řadě za sebou mají strakoničtí fotbalisté. V neděli 21. října remizovali s Kladnem doma 0:0. Přitom soupeř dosud prohrál venku všech pět zápasů, a to při skóre 1:11!

Farmě se přestalo v posledních kolech dařit. Výsledkově rozhodně. Vždyť jen doma získala z posledních tří kol pouhý bod. V tabulce si i tak Strakoničtí polepšili a jsou osmí.

Herně to bylo ze strany domácích dobré, chybělo jen gólové vyjádření. „Bohužel," litoval domácí kouč Jiří Lerch. „Když nedáme gól, je jasné, že nemůžeme pomýšlet na vítězství. Remíza je ztrátou, ale byl to oboustranně kvalitní duel."

Hostující kormidelník Daniel Drahokoupil byl s bodem hodně spokojený. „Je to zlatý bod. Máme velkou radost, je to náš první bod z venku, upřednostňuji ho před vším. Získali jsme ho proti těžkému soupeři. Udělali jsme hodně změn a vyšlo to," hodnotil.

K vidění byl pěkný ofenzivní mač, jemuž chyběly jen góly. Blíže ke změně skóre měli domácí. Ale jistý brankář Hůla kryl šanci Repy, reflexivně hlavičku Petráně a když byl už překonaný, lízla v největší příležitosti první části dorážka Vaňka břevno.

Pro soupeře bylo výborným tahem zařazení Procházky do středu zálohy, pomohlo k velké aktivitě Kladenských směrem dopředu. Hosté se dostali do dvou nebezpečných zakončení Vavřinou či koníčkem Ptáčka.
„Prohospodařili jsme první půli, kdy jsme měli čtyři jasné příležitosti," zmínil se trenér farmy Lerch. „Potvrzuje se, že nám chybí střelec jako je Zdeněk Linhart." U Středočechů vyzdvihl obětavost.
Po obrátce už tolik příležitostí nebylo. Za domácí spálil šanci Hudson, za soupeře hlavičkoval v samém závěru Ptáček mimo.

Jihočeši nastoupili v hodně mladé sestavě, většina tradičních pendlů se neobjevila. Ale i tak předvedli dobrý výkon. Chybělo jen gólové zakončení. „My především potřebujeme dávat šanci mladým klukům z juniorky, aby se otrkali v ČFL, což je kvalitnější soutěž. To je hlavní úkol. Nemáme ambice na první místo, nechceme ale hrát ani o záchranu. Prostě klidný střed tabulky," uzavřel Jiří Lerch.

V dalším kole pojedou Strakonice v neděli na hřiště Kolína, dalšího nováčka. Bude se jednat o duel čtvrtého a osmého mužstva tabulky.

Sešli se u Otavy

Pro kladenského trenéra Daniela Drahokoupila byl zápas prestižní. Za klandrem ho mimo jiných sledovali sportovní ředitel Dynama České Budějovice Jiří Kotrba a trenér Pavel Tobiáš, s nímž léta sloužil v trenérské dvojici.