V tabulce patří Katovickým stále čtvrté místo s 32 body, na vedoucí Čimelice mají ztrátu šest bodů. Na druhém místě je Týn nad Vltavou s 35 body, třetí příčka patří Hradišti s 34 body na kontě.

Celý první poločas obranná činnost obou týmů nedávala prostor k velkým útočným aktivitám a k vidění bylo jen málo příležitostí. Šance Jaromíra Vorla po vysunutí bratrem Zbyňkem Vorlem skončila vedle branky a katovické střely snadno likvidoval Hlaváč.

Rozhodnutí přinesl až závěr utkání, když znovu spolupráce bratrů v 76. minutě znamenala vedení Protivína. Katovice byly nejlepším soupeřem domácích v dosavadním průběhu jara a měly míč častěji na kopačkách. Ale výborně hrající obrana soupeře jim žádné šance nedovolila. Brankář Hlaváč zlikvidoval skvělým zákrokem i hodně nebezpečnou střelu z hranice pokutového území a udržel tak čisté konto.

Do otevřenější obrany hostů se v závěru Protivínským lépe procházelo a výsledkem toho byla druhá branka z kopačky Zbyňka Vorla.

Roman Malý, trenér Katovic: „Bylo to naprosto totožné utkání jako na podzim v Katovicích. Máme navrch a před koncem, kdy chceme soupeře dorazit, dostaneme gól z brejku a je rozhodnuto. Tentokrát určitě nevyhrál lepší, body ale bohužel nemáme. Momentálně nám to nejde ve hře dopředu – je to hodně upracované a chybí finální přihrávka."

Sestava: Švehla – Funda, Hajdušek, Cibulka, Černý – Horejš (78. Kálal), Bálek (17. Kuncl), Roučka, Krejsa, Zoubek (70. Toman) – Janus.