A po dvou gólech dali hned čtyři hráči. Mezi ty, kteří mají v popisu práce střílet góly, se vměstnal i jeden z těch, který jim má zabraňovat. O kom je řeč? O Martinu Cardovi z TJ Osek. Ten jako stoper pomohl svému týmu k výhře v Třeboni 4:1 a je naším Kanonýrem Deníku.

Martin Carda byl u nejdůležitějších okamžiků zápasu. Za stavu 1:1 si dvakrát naskočil na centr a dvakrát poslal míč hlavou do sítě. „O zápase rozhodly dvě standardní situace. Obě byly dobře kopnuté, Martin Carda si výborně naskočil a dvakrát to tam trefil,“ popsal důležité momenty utkání trenér Luboš Vašica.

Kanonýr Sousedovic Josef Šourek.
Josef Šourek posouvá hranice, má na kontě pátý hattrick za dvanáct zápasů

Fotbalisté Oseka na tom nebyli po podzimu zrovna dvakrát dobře. Předposlední místo krajského přeboru, devět bodů. Co si v týmu řekli před jarem? „Cíl byl jednoznačný, zachránit se. A k tomu jsme chtěli vykročit hned v prvních jarních kolech a posunout se bodově. Velkým impulsem pro nás byl příchod nového trenéra,“ uvedl Martin Carda.

V současné době hraje v Oseku stopera, ale bylo tomu tak vždy? „Abych pravdu řekl, tak polovinu zápasů jsem odehrál v útoku. Ale že bych byl nějaký velký střelec, to v současné době určitě ne. Teď už jsem střelec sváteční. Jsem rád, že se to teď podařilo a navíc hlavou. Doposud jsem neměl na hlavičky štěstí,“ doplnil Martin Carda s úsměvem.

Jan Hoch dal na Rudolfově tři branky a je kanonýrem víkendu.
Kanonýr Jan Hoch pomohl Oseku třemi brankami sestřelit Rudolfov

A jak ty dvě trefy viděl on sám ze hřiště? „Bylo to v obou případech po standardkách. Já se vlastně v současné době ani při jiných příležitostech dopředu nedostanu. Honza Hoch to kopnul výborně a já měl docela kliku. Měl jsem dobrý výběr místa a zkrátka to tam dvakrát padlo. Řekl bych, že si to vše konečně sedlo,“ popsal skromně své dva góly střelec utkání.

Osek má fantastický začátek jara. Na podzim navíc dostával plno branek, teď se vše změnilo. „Více než polovinu podzimu jsem hrál v útoku. Potýkali jsme se s velkou marodkou a navíc jsme se potýkali s absencí Zdeňka Křížka v bráně. Na jaře si to vše dirigoval a jeho zkušenosti na podzim chyběly. Nějak jsme se s podzimem neporovnali. Jaro začalo výborně, tak je třeba v tom pokračovat,“ říká Martin Carda.

Kanonýr Oseka Jakub Říský (ve žlutém vpravo).
Pořád mě štve, že jsme nevyhráli, říká Jakub Říský po hattricku do sítě Dražic

V Oseku nyní panuje skvělá nálada. Slaví se výhry, na podzim byla jen jedna. „Třikrát v řadě jsme vyhráli a nervozita z nás spadla. Zrovna po Třeboni jsme si v kabině říkali, že tu výhru bereme pomalu jako samozřejmost a tolik jí neslavíme. To na podzim po jediné výhře nad Protivínem jsme to slavili daleko více, byla to taková zvláštní událost,“ doplnil Martin a pokračoval: „Ale musíme pořád hledět na to, že nic není vyhráno. Dobře jsme do jara vykročili a nyní je třeba se co nejdříve zachránit, abychom si pak mohli fotbal užívat. Teď se to hraje více účelově a na výsledek, ale v naší situaci to ani jinak nejde.“


Načítám tabulku ...

Zdroj: Deník