Osečtí vyhráli venku 4:1 (3:0), když rozhodli hned v první půli. Do vedení je poslal Jan Hoch z penalty, pak mužstvo podržel gólman Hulínko. „Chytil vzápětí po naší penaltě pokutový kop domácích, poté ještě další dvě stoprocentní šance,“ přiblížil trenér Jaroslav Voříšek. Do přestávky hosté náskok navýšili po brankách Krejčího a Říského.

Po obrátce padlo po jednom gólu na každé straně. Za Junior snížil Václav Šrámek, ale třígólový náskok Oseckým vrátil Hosnedl. „Přestože nám chyběli někteří hráči – Carda, Mráz nebo Kroupa, ukázal se rozdíl v kvalitě. Hrál se dost otevřený fotbal, šance byly na obou stranách,“ popsal osecký kouč.


Směrem dopředu mohl být spokojený, jeho svěřenci si vytvořili spoustu šancí, řadu jich však nevyužili. „Na druhou stranu, dost jsme chybovali v obranné činnosti. Postrádal jsem i více pohybu a kombinace, ale pořád jsme v přípravě,“ dodal Jaroslav Voříšek.

Domácí kouč Luděk Cimrhanzl konstatoval, že byl znát rozdíl v soutěžích, které týmy hrají. „Na soupeři bylo vidět, že jsou to mladí a dynamičtí hráči, zvyklí na krajský přebor. Osek nás vyučil v produktivitě, našimi chybami jsme mu to hodně usnadnili,“ komentoval první přípravu. Také Strakonicím chyběli někteří hráči (Zušťák, Krejčí, Dohonyi, Kalianko), kteří by jinak měli nastupovat.

V sobotu jedou Osečtí do Cehnic, za další týden je čeká v generálce zápas proti Sousedovicím. Junior v pátek odjíždí na soustředění do Chanovic, kde se následně o den později utká s domácím týmem.
Junior Strakonice: V. Reiser – Cibulka, M. Kostka, Ouška, Kočí – Máška, T. Kostka, M. Šrámek, Maršala – Šteflíček, V. Šrámek. Střídali Mára – Šíp, Švejnoha.

Sestava Oseka: Hulínko – Baloušek, Sýkora, Krejčí, M. Čapek – Hosnedl, Brož, J. Hoch, Benda – Říský, K. Hoch. Střídali Lízal – Hanák, Šůs, Pichlík, Budoš.