Dva týdny už jsou v plné přípravě fotbalisté Blatné. Těm patří v tabulce I. B třídy po podzimu druhé místo za vedoucími Mirovicemi. Ztrácejí na ně pět bodů.

Tým se sešel v pátek 25. ledna. Do přípravy se zapojili jako každý rok hráči áčka i béčka. „Scházíme se čtyřikrát do týdne, převážně o víkendech, a to z důvodu pracovních a školních povinností," upřesnil trenér Martin Bulka.

Mužstvo za sebou má soustředění v Soběšicích. „Hráči zde absolvovali sedm fyzicky náročných tréninkových jednotek," zmínil kouč.

Tento víkend v Blatné startuje tradiční zimní turnaj, na kterém se Blatenští v základní skupině utkají s týmy Březnice, Střelských Hoštic a Smetanovy Lhoty. Celkem sehrají sedm duelů, všechny v domácím prostředí.

Co se týče změn, z podzimního kádru tým opustil Štěpán Brynda a Radek Peleška je na testech v Písku. „Do přípravy se zapojil i Milan Šlehubr ze Lnář, který u nás bude na jaře hostovat. A další tři jména jsou v jednání. Chceme zvýšit konkurenci především v ofenzivě, kde jsme měli největší nedostatky," poznamenal blatenský lodivod.

Cíl pro jarní část? Neztrácet zbytečně body kvůli nekoncentrovanosti. „To se nám několikrát stalo v podzimní části. Také bychom si měli vytvářet více gólových příležitostí a hlavně je proměňovat. Jedině tak můžeme pomýšlet na to, že zdramatizujeme boj o první místo až do úplného závěru soutěže," uzavřel Martin Bulka.

Zimní turnaj

Tradiční zimní turnaj v Blatné začíná tento víkend. V sobotu hrají svá utkání muži, v neděli pak dorostenci.

Turnaje mužů se účastní osm týmů – Blatná, Bělčice, Smetanova Lhota, Měčín, Březnice, Střelské Hoštice, Mirotice, Hradiště B. Po utkáních v základní části čeká týmy mistrovská skupina a skupina o udržení.

Turnaj dorostenců hrají týmy Blatné, Vlachova Březí, Nepomuku, Chanovic.

Začátky sobotních zápasů jsou vždy v 9 hodin, nedělní mají výkop v 11 hodin.